Strona główna » O firmie » Press » 2018 - kolejnym rokiem zmian w podatkach
A A A
Drukuj

2018 - kolejnym rokiem zmian w podatkach

19.12.17

Mechanizm podzielonej płatności, przesyłanie Jednolitych Plików Kontrolnych czy nowe kontrole celno - podatkowe - to tylko niektóre zmiany w podatkach, które wzbudzały wątpliwości uczestników konferencji zorganizowanej w Warszawie 7 grudnia przez Wydawnictwo Wolters Kluwer Polska.

articleImage: 2018 - kolejnym rokiem zmian w podatkach fot. Thinkstock

Podczas konferencji omawiano pierwsze doświadczenia związane z praktyką orzeczniczą i interpretacyjną, wzbogacone o dorobek doktryny oraz zmiany w podatkach na 2018 r.

Zdaniem doradcy podatkowego Tomasza Michalika, zmiany te wpisują się w tendencje europejskie, związane z chęcią wprowadzenia kompleksowego przekazywania informacji o transakcjach i o kontrahentach w możliwie najkrótszym terminie - najlepiej w czasie rzeczywistym. Należy mieć przy tym nadzieję, że prawodawca zaakceptuje także konieczność wprowadzenia rozwiązań, zwiększających bezpieczeństwo obrotu. A poszerzenie obowiązków administracyjnych i sprawozdawczych nie będzie skutkować nadmiernymi obciążeniami dla podatników.

W gronie eksperckie znaleźli się też: dr Adam Bartosiewicz, doradca podatkowy; dr hab. Dariusz Strzelec, adwokat, doradca podatkowy; Jacek Matarewicz, adwokat, doradca podatkowy; Krzysztof J. Musiał, doradca podatkowy oraz Paweł Ziółkowski, prawnik, trener.

Uczestnicy konferencji otrzymali książkę autorstwa mec. Jacka Matarewicza pt. Ustawa o podatku od towarów i usług. Komentarz omawiającą bieżące problemy wynikające z najnowszego orzecznictwa i interpretacji indywidualnych wydawanych w sprawach z zakresu VAT.
Udział w wydarzeniu umożliwiał zdobycie punktów szkoleniowych wymaganych przez Krajową Izbę Doradców Podatkowych – w wymiarze 6 punktów. Przygotowano również stoliki eksperckie – z możliwością indywidualnych konsultacji nurtujących problemów. 

19.12.17
Zobacz wszystkie materiały pochodzące z: Wolters Kluwer Polska sp. z o.o.
Zapisz się na newsletter
Serwis Pomocy
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE