Strona główna » Społeczność » WK Przewodnik » 28 stycznia Dniem Ochrony Danych Osobowych także w Wolters Kluwer Polska
A A A
Drukuj

28 stycznia Dniem Ochrony Danych Osobowych także w Wolters Kluwer Polska

28.01.19

28 stycznia to Dzień Ochrony Danych Osobowych. Został on ustanowiony przez Komitet Ministrów Rady Europy dla upamiętnienia rocznicy otwarcia do podpisu Konwencji 108 Rady Europy – najstarszego aktu prawnego o zasięgu międzynarodowym, który kompleksowo reguluje zagadnienia związane z ochroną danych osobowych. W 2019 roku Dzień Ochrony Danych Osobowych jest obchodzony po raz trzynasty.

articleImage: 28 stycznia Dniem Ochrony Danych Osobowych także w Wolters Kluwer Polska Źródło: iStock

Wolters Kluwer jako globalny dostawca informacji prawnej oraz usług i oprogramowania swoimi produktami i działaniami aktywnie wspiera ochronę danych osobowych. Aż 88% przychodów Wolters Kluwer pochodzi z rozwiązań cyfrowych dlatego rozumiemy, że ochrona danych osobowych jest ważna dla wszystkich obywateli, organizacji oraz firm. Zobowiązujemy się do jej przestrzegania.

Aby zapewnić odpowiednią ochronę danych osobowych naszym klientom i pracownikom zainwestowaliśmy w produkty i usługi realizujące zadania z tego obszaru. Opracowaliśmy globalną strategię ochrony danych oraz powołaliśmy Inspektorów Ochrony Danych Osobowych w każdej jednostce biznesowej. Szkolimy pracowników z zakresu pozyskiwania i ochrony danych osobowych, a nasze platformy i systemy technologiczne są opracowywane z myślą o ochronie prywatności danych.

Jesteśmy także partnerem ogólnopolskiej Konferencji Urzędu Ochrony Danych Osobowych pt. „System ochrony danych osobowych po wprowadzeniu reformy" podsumowującej ostatnie zmiany w systemie ochrony danych osobowych. Relacja z konferencji dostępna będzie na Prawo.pl

LEX ODO - co nas czeka w 2019
Jacek Górski 28.01.19
Zobacz wszystkie materiały pochodzące z: Wolters Kluwer Polska sp. z o.o.
Zapisz się na newsletter
Serwis Pomocy
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE