Strona główna » O firmie » Press » 3, 2, 1… START! Ruszył Global Legal Hackathon 2020
A A A
Drukuj

3, 2, 1… START! Ruszył Global Legal Hackathon 2020

06.03.20

Wystartowała kolejna edycja Global Legal Hackathon - weekendowego maratonu programowania i tworzenia innowacji z obszaru LegalTech. Imprezę otworzył prof. Richard Susskind, światowej sławy wizjoner i autor bestsellerów. Organizatorem wydarzenia jest Wolters Kluwer Polska.

articleImage: 3, 2, 1… START! Ruszył Global Legal Hackathon 2020 Źródło: wewnętrzne.

W Hackathonie udział biorą m.in. prawnicy, programiści, graficy oraz menedżerowie projektów. Ich celem jest stworzenie rozwiązań, które pomogą prawnikom lub osobom szukającym usług prawnych. Z tego powodu uczestnicy będą pracować w interdyscyplinarnych zespołach, co zwiększy kreatywność i pozwoli spojrzeć na dany projekt z szerszej perspektywy. Co ważne, ich pracę podczas całego Hackathonu będę wspierać uznani mentorzy.

W tym roku jurorzy oceniają 4 nowe kategorie:
1. Law for good, czyli zwiększenie dostępu obywateli do profesjonalnych usług prawnych.
2. Prawo i technologia na straży praw dziecka, czyli opracowanie narzędzi, które pomogą najbardziej potrzebującym dzieciom (patronem społecznym polskiej edycji Hackathonu jest UNICEF Polska w ramach programu Ambasada Dobrej Woli).
3. Ekologia – dążenie do tego, by rozwój technologii i lepszy dostęp do usług prawnych wpłynął na ilość i jakość inicjatyw proekologicznych.
4. KATEGORIA SPECJALNA – Inclusivity Challenge: promowanie większego udziału kobiet w LegalTech oraz dbanie o większą różnorodność i równouprawnienie.

Na zwycięzców czeka wiele cennych wyróżnień - m.in. nagrody pieniężne, udział w programie mentoringowym Wolters Kluwer oraz szansa, by zmierzyć się w majowym finale Hackathonu w Londynie.

Dowiedz się więcej o wydarzeniu - www.legalhackathon.pl

06.03.20
Zobacz wszystkie materiały pochodzące z: Wolters Kluwer Polska sp. z o.o.
Zapisz się na newsletter
Serwis Pomocy
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE