Strona główna » Społeczność » WK Przewodnik » Akta karne dla aplikantów [Książka tygodnia]
A A A
Drukuj

Akta karne dla aplikantów [Książka tygodnia]

25.06.20

Książka zawiera zbiór starannie wybranych materiałów do ćwiczeń, które pomogą aplikantom adwokackim i radcowskim przygotować się do egzaminu zawodowego.

articleImage: Akta karne dla aplikantów [Książka tygodnia] Źródło: wewnętrzne.

Opracowanie składa się z czterech części.
W pierwszej znajdują się uwagi ogólne dotyczące sposobu przygotowania projektu apelacji oraz opinii prawnej o braku podstaw do jej wniesienia wraz z praktycznymi objaśnieniami i wzorami.
W drugiej części zamieszczono materiały do wybranych spraw karnych i przedstawiono je w formie kazusów wraz z propozycjami ich rozwiązania. Są to materiały do pracy indywidualnej w formie zmodyfikowanych akt spraw karnych zaczerpniętych z praktyki, mające ułatwić czytelnikom przygotowanie projektu własnego skutecznego rozwiązania.
Części trzecia i czwarta zawierają propozycje rozwiązań kazusów stanowiących materiał egzaminacyjny na egzaminach adwokackich oraz radcowskich.

W nowym wydaniu zwrócono uwagę na zmiany w przepisach dotyczących apelacji, które zostały wprowadzone przez obszerną nowelizację z 19.07.2019 r., a także załączono projekty apelacji dotyczące egzaminów adwokackich i radcowskich z lat 2018-2019.

Jacek Górski 25.06.20
Zobacz wszystkie materiały pochodzące z: Zespół księgarni Profinfo
Serwis Pomocy
Zapisz się na newsletter
Polecamy:
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE