Strona główna » O firmie » Press » Aplikacja "Sam dojadę" - zwycięstwo pracowników Wolters Kluwer
A A A
Drukuj

Aplikacja "Sam dojadę" - zwycięstwo pracowników Wolters Kluwer

28.11.19
Kolejny sukces pracowników Wolters Kluwer Polska: tym razem zwyciężyli w hackthonie Hacking for Humanity, który odbył się w dn. 23-24 listopada w Warszawie.
articleImage: Aplikacja Źródło: wewnętrzne.

Celem hackathonu, czyli maratonu programowania, było stworzenie aplikacji, która odpowie na wyzwania społeczne, z jakimi borykają się polskie miasta, w tym Warszawa. Jury wydarzenia po burzliwych obradach wyłoniło zwycięski zespół w składzie: Maja Długosz, Sabina Łobocka, Robert Szułczyński i Artur Leśniewski (wszyscy są pracownikami Wolters Kluwer) oraz Tomasz Jurkowski.

Nagrodzony projekt to aplikacja mobilna "Sam dojadę". Umożliwia ona samodzielne poruszanie się po mieście osobom z różnego rodzaju niepełnosprawnością, wyznaczając najlepszą dla nich trasę. Dzięki agregacji dostępnych danych i społeczności użytkowników, aplikacja pokazuje aktualne przeszkody na trasie i w okolicy wskazane przez osoby z niepełnosprawnościami. "Sam dojadę" ułatwia w ten sposób dotarcie do celu.

Organizatorem wydarzenia, które po raz pierwszy odbyło się w Polsce, była Girls in Tech – globalna organizacja non-profit skupiająca się na biznesie, edukacji, a także wzmocnieniu pozycji kobiet, które są pasjonatkami technologii. Więcej informacji o hackathonie.

Przypomnijmy, że kilka dni temu inna drużyna składająca się z pracowników Wolters Kluwer zajęła II miejsce w konkursie Fundacji LegalTech Polska na prawniczego chatbota

Jacek Górski 28.11.19
Zobacz wszystkie materiały pochodzące z: Wolters Kluwer Polska sp. z o.o.
Zapisz się na newsletter
Serwis Pomocy
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE