Strona główna » Społeczność » WK Przewodnik » Autor publikacji wydawanych przez Wolters Kluwer Polska nowym sędzią w PKW
A A A
Drukuj

Autor publikacji wydawanych przez Wolters Kluwer Polska nowym sędzią w PKW

07.04.19

Sędzia Trybunału Konstytucyjnego Grzegorz Jędrejek został 1 kwietnia br. powołany przez prezydenta w skład Państwowej Komisji Wyborczej. Zastąpił w Komisji jej dotychczasowego szefa Wojciecha Hermelińskiego, którego członkostwo wygasło pod koniec marca, gdy ukończył 70 lat.

articleImage: Autor publikacji wydawanych przez Wolters Kluwer Polska nowym sędzią w PKW Źródło: trybunal.gov.pl

Grzegorz Jędrejek jest m.in. autorem wydanego w ubiegłym roku opracowania Legitymacja procesowa w postępowaniu cywilnym. W 2017 roku ukazały się Jego autorskie tytuły: Kodeks rodzinny i opiekuńczy. Komentarz oraz Dochodzenie roszczeń związanych z mobbingiem, dyskryminacją i molestowaniem. A w 2011 roku do sprzedaży trafiła książka Mobbing. Środki ochrony prawnej. Autor jest też redaktorem naukowym poradnika MERITUM Prawo rodzinne.

Na maj 2019 roku zapowiadana jest książka Postępowanie cywilne u progu zmian, której jednym z redaktorów naukowych jest właśnie Grzegorz Jędrejek. W książce skomentowano będą zmiany, jakie na przestrzeni ostatnich miesięcy ustawodawca wprowadził bądź planuje wprowadzić do postępowania cywilnego. Przewodnim tematem opracowania będzie tzw. duża nowelizacja procedury cywilnej zawarta w rządowym projekcie ustawy o zmianie ustawy – Kodeks postępowania cywilnego oraz niektórych innych ustaw (nr projektu UD309). 

Czytaj więcej na portalu Prawo.pl w sekcji Prawnicy i sądy
Jacek Górski 07.04.19
Zobacz wszystkie materiały pochodzące z: Zespół księgarni Profinfo
Zapisz się na newsletter
Serwis Pomocy
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE