Strona główna » O firmie » Press » Bezpłatny webinar - "Skarga nadzwyczajna - szanse i ryzyka dla wymiaru sprawiedliwości"
A A A
Drukuj

Bezpłatny webinar - "Skarga nadzwyczajna - szanse i ryzyka dla wymiaru sprawiedliwości"

16.03.18

Wolters Kluwer Polska zaprasza 20 marca 2018 r. w samo południe do udziału w bezpłatnym szkoleniu online

articleImage: Bezpłatny webinar - fot. Thinkstock

Spotkanie poprowadzi dr. Krzysztof Szczucki - adiunkt w Katedrze Prawa Karnego Porównawczego oraz kierownik Centrum Promocji Polskich Nauk Prawnych na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego, główny specjalista w Kancelarii Prezydenta RP, członek zespołu doradczego Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego do spraw ochrony praw człowieka w kontekście rozwoju biologii i medycyny, stypendysta Fundacji na Rzecz Nauki Polskiej.

Skarga nadzwyczajna to nowy nadzwyczajny środek odwoławczy, który wprowadzono ustawą z dnia 8 grudnia 2017 r. o Sądzie Najwyższym. Ustawa ta wchodzi w życie z dniem 3 kwietnia 2018 r. Wtedy też możliwe stanie się wnoszenie skarg nadzwyczajnych do Sądu Najwyższego.

Szkolenie rozpocznie się od wprowadzenia w którym zostanie omówiona istota wspomnianej skargi oraz cele tej nowej instytucji. Prelegent omówi następnie dokładniej przesłanki materialne oraz formalne wnoszenia skargi nadzwyczajnej. Część czasu poświęcona zostanie na charakterystykę podmiotów uprawnionych do wnoszenia skargi nadzwyczajnej. A potem sameogo postępowania. Całość zostanie przedstawiona w kontekście pozwalającym na wskazanie szans i ryzyka, jakie skarga nadzwyczajna niesie dla wymiaru sprawiedliwości.

Szkolenie adresowane jest przede wszystkim do praktyków. Uczestnicy szkolenia otrzymają wiedzę dotyczącą podstaw stosowania skargi nadzwyczajnej, jej przesłanek o charakterze materialnym i formalnym. Pozwoli to na korzystanie z nowego nadzwyczajnego środka odwoławczego w praktyce zawodowej.

Skarga nadzwyczajna-szanse i ryzyka dla wymiaru sprawiedliwości
Jacek Górski 16.03.18
Zobacz wszystkie materiały pochodzące z: Wolters Kluwer Polska sp. z o.o.
Zapisz się na newsletter
Serwis Pomocy
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE