Strona główna » Społeczność » WK Przewodnik » Dzięki algorytmom - wyszukanie atrakcyjnych wiadomości jest szybsze i łatwiejsze
A A A
Drukuj

Dzięki algorytmom - wyszukanie atrakcyjnych wiadomości jest szybsze i łatwiejsze

12.10.18

Treści dostępnych w internecie jest za dużo i przez to tracą na swojej wartości. Trzeba umieć dotrzeć do tych najcenniejszych z nich. Do najbardziej wartościowych newsów. I do najbardziej wartościowych artykułów dla profesjonalistów takich jak prawnicy, inżynierowie czy lekarze. Algorytmy i sztuczna inteligencja może ułatwić to zadanie.

articleImage: Dzięki algorytmom - wyszukanie atrakcyjnych wiadomości jest szybsze i łatwiejsze Źródło: wewnętrzne.

Podczas konferencji "Media przyszłości" zorganizowanej z okazji  100-lecia PAP Marcin Kleina - dyrektor biura projektów i rozwoju Wolters Kluwer Polska stwierdził, że "korzystanie z nowych technologii w biznesie daje przewagę konkurencyjną. Ci którzy nie wchodzą w ten nurt, ryzykują wypadnięcie z rynku. Liczba informacji, ich zawiłość jest nieporównywalnie większa niż kilkanaście lat temu. Jeszcze 20 lat temu analiza z obszaru prawa dla startupu zajmowała 2 strony, teraz liczy 30 i nie wyczerpuje tematu.

To, co się dzieje w systemie prawa, i to nie tylko polskim, ale też międzynarodowym, w tym unijnym wykracza poza możliwości analityczne pojedynczego prawnika. Przeszukiwanie takiej bazy danych bez pomocy algorytmów i sztucznej inteligencji zajęłoby bardzo dużo czasu. Wyzwaniem jest więc dotarcie w jak najszybszym czasie do tego, co jest w danej sprawie ważne. Dlatego poprawiliśmy wyszukiwarkę w Systemie Informacji Prawnej LEX.

Zespół pracowników Wolters Kluwer stworzył de facto redaktora sztucznej inteligencji. – To  zbiór algorytmów i procesów, który od nowa skategoryzował miliony dokumentów dostępnych w Systemie Informacji Prawnej. Wyposażyliśmy go w dane z Google Analytics, by wiedzieć czego szukają użytkownicy i słowniki, by potrafił dokonać analizy językowej. Dzięki temu trafność wyszukań zgodnych z oczekiwaniami wzrosła z 50 do 75 proc. To jednak dopiero początek wyzwań.

Teraz naszym marzeniem jest program predykcyjny. Gdy prawnik  poda informacje krytyczne dla danej sprawy, np. wiek, płeć poszkodowanego, okoliczności zdarzenia, algorytm przeanalizuje orzeczenia, oceni ryzyko porażki i podpowie, jakie działania trzeba podjąć, by wygrać sprawę". 

12.10.18
Zobacz wszystkie materiały pochodzące z: Wolters Kluwer Polska sp. z o.o.
Zapisz się na newsletter
Serwis Pomocy
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE