Strona główna » Społeczność » WK Przewodnik » EDU Trendy 2013: Nagrody Diamenty Oświaty za najlepsze produkty i usługi edukacyjne rozdane
A A A
Drukuj

EDU Trendy 2013: Nagrody Diamenty Oświaty za najlepsze produkty i usługi edukacyjne rozdane

18.10.13
articleImage: EDU Trendy 2013: Nagrody Diamenty Oświaty za najlepsze produkty i usługi edukacyjne rozdane www.oswiata.abc.com.pl

 Tegoroczne EDU Trendy, organizowane przez Wolters Kluwer odbyły się pod hasłem: Nauka przez całe życie 

Zostały podzielone na segmenty: Strefa Konferencji i Warsztatów – zintegrowany program, zbudowany na podstawie doświadczeń Krajowej Konferencji Dyrektorów Szkół oraz Europejskiej Konferencji Dyrektorów Przedszkoli i uwzględniający najnowsze trendy edukacyjne na świecie – oraz Strefa Targów, gdzie swój dorobek prezentowali wystawcy związani z edukacją.
Strefa Targów, przez cały czas trwania EDU Trendów tętniła życiem. Na stoiskach można było być spotkać ekspertów i prelegentów Strefy Konferencji i Warsztatów, być świadkiem premier wielu innowacyjnych projektów edukacyjnych. Krążąc między stoiskami zwiedzający przemierzali świat laptopów, tabletów, tablic interaktywnych, platform e-learningowych, czyli wszystkich nowinek edukacyjnych, którymi chciały się pochwalić instytucje publiczne, firmy, stowarzyszenie, fundacje czy szkoły wyższe. 
W uznaniu za zaangażowanie i innowacyjność projektów prezentowanych na stoiskach  podczas EDU Trendy 2013 przyznano nagrody DIAMENTY OŚWIATY dla najlepszych produktów i usług edukacyjnych.
- W kategorii „Nowoczesne projekty i rozwiązania dla edukacji” statuetkę otrzymała firma 4Improve za portal e-math.pl
E-math.pl to interaktywny program do nauki matematyki przez Internet, w łatwy sposób pomaga nadrobić zaległości i opanować materiału niezbędny do zdania obowiązkowej matury z matematyki. Użytkownik ma przed sobą prostą drogę do ugruntowania wiedzy matematycznej. E-math.pl niekonwencjonalnie podchodzi do nauki matematyki. Pozwala uczyć się gdziekolwiek w domu, w szkole, w parku… poprzez łatwą w obsłudze stronę www. Dodatkowo to użytkownik ustala czas pracy, który może dostosować do bieżących potrzeb i w każdej chwili może zwrócić się o pomoc do e-asystenta.
- W kategorii „Nowoczesne technologie i narzędzia dla edukacji” statuetkę otrzymała Akademia Didasko za „Multibook dla klasy I”
Multibook „Od A do Z Radosne odkrywanie świata” dla klasy I jest multimedialną elektroniczną książką obejmującą elementy pakietu edukacyjnego wzbogacone o materiały multimedialne dostosowane do wieku i percepcji uczniów, utrwalające opracowane umiejętności oraz poszerzające omawiane zagadnienia. 
Proponowane materiały umożliwiają nie tylko przeprowadzenie interesujących zajęć z zastosowaniem nowoczesnych technologii, a także realizację celów edukacyjnych zawartych w nowej podstawie programowej, a zatem wymaganych treści programowych z zakresu edukacji polonistycznej, społecznej, przyrodniczej, matematycznej, muzycznej, plastycznej, technicznej. To interaktywne narzędzie pracy jest dużym wsparciem w rozwijaniu dziecięcych zdolności i indywidualizacji pracy na lekcji zgodnie z możliwościami i potrzebami dzieci.
- W kategorii „Wyposażenie placówek edukacyjnych” statuetkę otrzymało Wydawnictwo Juka za projekt „TAB klasa – nowatorskie rozwiązanie wydawnictwa JUKA”
TABklasa to autorskie rozwiązanie Wydawnictwa JUKA łączące w jedną sieć tablet nauczyciela i tablety uczniów oraz projektor multimedialny, tzw. TABster. Pozwala on na prowadzenie zajęć lekcyjnych z wykorzystaniem tabletów, z których obraz wyświetlany jest na ścianie.Dzięki temu nauczyciel może pełnić rolę administratora, odpowiednio kierując tokiem zajęć – emitując obraz z własnego tabletu lub jednego z tych, które należą do uczniów. Zaletą takiego rozwiązania jest uniezależnienie się od połączenia internetowego, ponieważ spinający wszystkie urządzenia w jedną sieć projektor wykorzystuje do tego technologię Wi-Fi Direct.

 

18.10.13
Zobacz wszystkie materiały pochodzące z: Wolters Kluwer Polska sp. z o.o.
Zapisz się na newsletter
Serwis Pomocy
Polecamy:
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE