Strona główna » O firmie » Press » Global Legal Hackathon 2020 już w marcu!
A A A
Drukuj

Global Legal Hackathon 2020 już w marcu!

24.01.20

W dniach 6-8 marca w Warszawie odbędzie się kolejna edycja Global Legal Hackathon – maratonu programowania i tworzenia innowacji z obszaru LegalTech. Organizatorem wydarzenia jest Wolters Kluwer Polska.

articleImage: Global Legal Hackathon 2020 już w marcu! Źródło: wewnętrzne.

Branża prawnicza znajduje się u progu transformacji technologicznej. Z tego powodu Global Legal Hackathon gromadzi i zachęca innowatorów do znalezienia odpowiedzi na wyzwania w zakresie LegalTech, czyli nowych technologii prawniczych.

Bezpłatny udział

– Do udziału zapraszamy m.in. prawników, programistów, specjalistów business development, grafików, menedżerów projektów i analityków biznesowych – wyjaśnia Marcin Kleina, członek zarządu i dyrektor Biura Projektów i Rozwoju Produktów Software w Wolters Kluwer Polska. – Uczestnicy będą pracować w interdyscyplinarnych zespołach, co zwiększy kreatywność i pozwoli spojrzeć na projekt z szerszej perspektywy. Co więcej, ich pracę podczas całego Hackathonu będę wspierać uznani mentorzy – dodaje Marcin Kleina.  

Maraton programowania funkcjonuje według zasad „otwartego dostępu”, dlatego organizatorzy zapraszają wszystkich chętnych do bezpłatnego udziału. – Organizowanie Global Legal Hackathon 2020 to dla nas zaszczyt i satysfakcja. Jako lider innowacji prawnych codziennie widzimy, jak zaawansowany system informatyczny LEX czy narzędzia LEX Office pomagają prawnikom w pracy. A pamiętając o sukcesie poprzedniego Hackathonu, wierzę, że tegoroczna edycja po raz kolejny zintegruje i wzmocni społeczność LegalTech w kraju – komentuje Włodzimierz Albin, prezes Wolters Kluwer Polska.

Sukces poprzedniej edycji

Global Legal Hackathon 2019 zgromadził blisko 160 osób: prawników, programistów, webdeveloperów oraz ludzi biznesu. Z 17 przedstawionych projektów jury zdecydowało się nagrodzić twórców aplikacji InteliLex. Drugie miejsce zajął projekt DigiDocs, trzecie miejsce przypadło aplikacji dla freelancerów bSure.

Zwycięzcy, poza nagrodą pieniężną, wezmą udział w programie mentoringowym Wolters Kluwer i dostaną szansę, by zmierzyć się w majowym finale Hackathonu w Londynie. 

Jacek Górski 24.01.20
Zobacz wszystkie materiały pochodzące z: Wolters Kluwer Polska sp. z o.o.
Zapisz się na newsletter
Serwis Pomocy
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE