Strona główna » Społeczność » WK Przewodnik » Informatyzacja sądów tematem konferencji na Uniwersytecie Wrocławskim
A A A
Drukuj

Informatyzacja sądów tematem konferencji na Uniwersytecie Wrocławskim

19.03.17

Aktualne problemy związane z informatyzacją postępowania sądowego – to temat międzynarodowej konferencji naukowej Legal Innovation, która odbędzie się 21 i 22 kwietnia br. na Wydziale Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego. Podczas konferencji przewidziana jest prezentacja najnowszych produktów Wolters Kluwer.

articleImage: Informatyzacja sądów tematem konferencji na Uniwersytecie Wrocławskim Własne

Jak podkreślają organizatorzy, konferencja adresowana jest do profesjonalnych pełnomocników procesowych, sędziów, pracowników naukowych oraz wszystkich, którzy w swojej praktyce stykają się z usługami elektronicznymi świadczonymi przez wymiar sprawiedliwości.

Organizatorami konferencji są: Centrum Badań Problemów Prawnych i Ekonomicznych Komunikacji Elektronicznej (CBKE), działające na Wydziale Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego, Sąd Apelacyjny we Wrocławiu we współpracy z Federacją Adwokatur Europejskich (Fédération des Barreaux d'Europe), Okręgową Izbą Radców Prawnych we Wrocławiu oraz Okręgową Radą Adwokacką we Wrocławiu.
Wykłady będą prowadzone w języku polskim oraz w języku angielskim (zapewnione tłumaczenie symultaniczne).
- Celem zaplanowanej konferencji jest omówienie na międzynarodowej płaszczyźnie najnowszych osiągnięć w zakresie wykorzystania nowych technologii w prawie oraz ich wpływu na wykonywanie zawodów prawniczych, w tym także wybranych aspektów informatyzacji sądownictwa – czytamy w zapowiedzi wydarzenia.

Jego organizatorzy zapowiadają, że konferencja będzie dotyczyć bieżących problemów związanych z wykorzystywaniem nowych technologii, z którymi prawnicy spotykają się w swojej praktyce na co dzień, m.in. kwestii związanych z danymi osobowymi, zasadami dostępu do informacji publicznej, nowoczesnymi narzędziami wspierającymi prace prawników. Ponadto w trakcie konferencji prelegenci zajmą się tematami informatyzacji sądownictwa oraz postępowania egzekucyjnego i wieczystoksięgowego.

LEX Sędzia 2017


Wśród zaproszonych prelegentów są osoby o uznanym autorytecie w obszarze prawa nowych technologii, w tym m. in. prof. Wolfgang Kilian (Leibniz Universität Hannover), prof. Andreas Wiebe (Georg-August-Universität zu Göttingen), prof. Radim Polčák, (Masaryk University, Brno), dr Zsolt Balogh (Corvinus University of Budapest), dr Katalin Balogh (University of Leuven), dr hab. Michał Bernarczyk (Uniwersytet Wrocławski), dr inż. Kajetan Wojsyk, dr Wojciech Wiewiórowski (zastępca Europejskiego Inspektora ochrony Danych Osobowych), prof. Kinga Flaga-Gieruszyńska (Uniwersytet Szczeciński) oraz prof. Dariusz Szostek (Uniwersytet Opolski).

W trakcie konferencji zostały również zaplanowane godzinne warsztaty na temat chmury obliczeniowej, które zostaną poprowadzone przez Tomasza Grzegory (Google) oraz adw. Xawerego Konarskiego (kancelaria Traple Konarski Podrecki i Wspólnicy).

Partnerem konferencji jest wydawnictwo Wolters Kluwer Polska, którego eksperci przedstawią najnowsze produkty i rozwiązania informatyczne ułatwiające pracę prawników.

Więcej informacji oraz zasady rejestracji na konferencję na stronie internetowej: http://legalinnovation.wpae.uni.wroc.pl/.

Zapisz się na newsletter
Serwis Pomocy
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE