Strona główna » Społeczność » WK Przewodnik » Jak przetrwać kryzys? Poradnik prawny dla średnich i dużych przedsiębiorstw [Książka tygodnia]
A A A
Drukuj

Jak przetrwać kryzys? Poradnik prawny dla średnich i dużych przedsiębiorstw [Książka tygodnia]

28.05.20

W wyniku nałożonych przez państwo obostrzeń i zakazów w związku z pandemią wirusa COVID-19 w zasadzie każda gałąź gospodarki odczuwa spadek płynności.

articleImage: Jak przetrwać kryzys? Poradnik prawny dla średnich i dużych przedsiębiorstw [Książka tygodnia] Źródło: wewnętrzne.

Autorzy przedstawili rozwiązania wynikające z Tarczy antykryzysowej, a także regulacje prawne wprowadzone w ustawie z 16 kwietnia 2020 r. o szczególnych instrumentach wsparcia w związku z rozprzestrzenianiem się wirusa SARS-CoV-2, nazywanej potocznie Tarczą 2.0. W publikacji opisano mechanizmy najkorzystniejsze z punktu widzenia średnich i dużych przedsiębiorstw, ze szczególnym uwzględnieniem przedsiębiorstw z branży handlowej, transportowej, reklamowej i turystyczno-hotelarskiej. Omówiono zarówno kwestie wsparcia finansowego od instytucji państwowych, jak i szczególne regulacje z prawa pracy i podatkowego, których celem jest utrzymanie płynności finansowej przedsiębiorstw.

Adresaci:
Publikacja skierowana jest do kadry zarządzającej, prawników obsługujących spółki oraz przedstawicieli spółek lub przedsiębiorców, którym dostarczy cennych wskazówek na każdym etapie korzystania z przepisów antykryzysowych.

Jacek Górski 28.05.20
Zobacz wszystkie materiały pochodzące z: Zespół księgarni Profinfo
Zapisz się na newsletter
Serwis Pomocy
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE