Strona główna » O firmie » Press » Konferencja z okazji 25-lecia działalności Forum Skarbników JST Małopolski
A A A
Drukuj

Konferencja z okazji 25-lecia działalności Forum Skarbników JST Małopolski

26.07.17

Forum Skarbników Jednostek Samorządu Terytorialnego Małopolski – jedno z najstarszych i najliczniejszych zrzeszeń funkcjonujących przy FRDL Małopolskim Instytucie Samorządu Terytorialnego i Administracji w Krakowie – obchodzi w tym roku jubileusz 25-lecia działalności.

articleImage: Konferencja z okazji 25-lecia działalności Forum Skarbników JST Małopolski Własne

Z tej okazji Instytut we współpracy ze Skarbnikiem Miasta Krakowa organizuje uroczystą jubileuszową konferencję, która odbędzie się 26 września w Krakowie. Serdecznie zapraszamy do udziału!

Tematem konferencji będą 'Dochody jst jako podstawowy problem dotychczasowego funkcjonowania i ewolucji samorządów terytorialnych'.

W wydarzeniu wezmą udział przedstawiciele m.in. Ministerstwa Finansów, Urzędu Miasta Krakowa, Sejmiku Województwa Małopolskiego, Regionalnej Izby Obrachunkowej i Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie. Badacze, specjaliści i samorządowcy będą podczas konferencji rozmawiać m.in. na temat przykładów dobrych praktyk z zakresu dochodów jst w krajach UE, aktualnego stanu prawnego w zakresie podatków i opłat lokalnych oraz podatku od nieruchomości.

Forum Skarbników Jednostek Samorządu Terytorialnego Małopolski, powstałe w 1992 roku, zrzesza obecnie 181 skarbników gmin, miast i gmin, miast oraz powiatów z województw: małopolskiego, podkarpackiego i świętokrzyskiego. Forum jest unikalną przestrzenią wymiany wiedzy i doświadczeń, budowania partnerskich relacji oraz prezentacji poglądów tej grupy pracowników samorządowych. Comiesięczne spotkania z ekspertami i praktykami pozwalają również doskonalić kompetencje zawodowe oraz poziom i sprawność działania instytucji skarbnika.

Konferencja odbędzie się 26 września w godz. 9:15-14:00 w Sali Obrad Rady Miasta Krakowa (Plac Wszystkich Świętych 3-4, 31-004 Kraków).

Więcej informacji na temat konferencji oraz program wydarzenia można znaleźć na tej stronie.

Patronat medialny nad wydarzeniem objęło wydawnictwo Wolters Kluwer, miesięcznik Finanse Komunalne oraz Serwis Administracyjno-Samorządowy.

Jacek Górski 26.07.17
Zobacz wszystkie materiały pochodzące z: Wewnętrzne
Zapisz się na newsletter
Serwis Pomocy