Strona główna » Społeczność » WK Przewodnik » Leksykon cen transferowych [Książka tygodnia]
A A A
Drukuj

Leksykon cen transferowych [Książka tygodnia]

05.07.19

Opracowanie to przedstawia zagadnienia dotyczące cen transferowych w ujęciu encyklopedycznym. Jest to zarazem pierwsza publikacja na rynku wydawniczym, która omawia zagadnienie podmiotów powiązanych oraz obowiązków sprawozdawczych z zakresu cen transferowych w strukturze hasłowej.

articleImage: Leksykon cen transferowych [Książka tygodnia] Źródło: wewnętrzne.

Leksykon omawia w sposób zwięzły kluczowe zagadnienia z zakresu cen transferowych i może stanowić źródło wiedzy zarówno dla praktyków (doradców podatkowych, przedstawicieli organów podatkowych, sędziów sądów administracyjnych, księgowych, finansistów), jak i dla studentów, wykładowców, trenerów szkoleniowych.

Autorami publikacji są konsultanci podatkowi Instytutu Cen Transferowych, którzy doradzają przedsiębiorstwom w sporządzaniu analiz porównawczych, przygotowywaniu dokumentacji podatkowych krajowych, grupowych oraz rozliczaniu podatkowym transakcji specyficznych, w szczególności transakcji usługowych i finansowych.

Pierwsze zdefiniowane hasło w leksykonie to Aktualizacja dokumentacji podatkowej. A początek tej definicji brzmi: "Aktualizacja dokumentacji podatkowej jest sposobem ujawnienia danych dotyczących transakcji kontrolowanych objętych obowiązkiem sporządzenia dokumentacji podatkowej, które są kontynuowane w kolejnych latach podatkowych. Lokalna dokumentacja cen transferowych, która odnosi się do dokumentowanej transakcji, podlega okresowemu przeglądowi i aktualizacji nie rzadziej niż raz na rok podatkowy. Celem okresowych przeglądów i aktualizacji dokumentacji podatkowej jest to, aby odzwierciedlała ona rzeczywisty przebieg transakcji wraz ze wszystkimi istotnymi zmianami, które miały miejsce w trakcie ich realizacji". Po dalszą część omówienia zarówno tego jak i 386 pozostałych haseł odsyłam już do samego leksykonu. 

Jacek Górski 05.07.19
Zobacz wszystkie materiały pochodzące z: Zespół księgarni Profinfo
Zapisz się na newsletter
Serwis Pomocy
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE