Strona główna » Społeczność » WK Przewodnik » Linked Data w Wolters Kluwer Polska? Udział w międzynarodowym projekcie ALIGNED
A A A
Drukuj

Linked Data w Wolters Kluwer Polska? Udział w międzynarodowym projekcie ALIGNED

23.02.17

Za sprawą naszych Kolegów z Wolters Kluwer Niemcy bierzemy udział w międzynarodowym projekcie ALIGNED, fundowanym z unijnego programu Horyzont 2020.

articleImage: Linked Data w Wolters Kluwer Polska? Udział w międzynarodowym projekcie ALIGNED Własne

 

W projekcie współpracują między innymi światowej klasy naukowcy z dziedziny informatyki z Trinity College w Dublinie, Uniwersytetu w Oxfordzie i Uniwersytetu w Lipsku, wiodący dostawca oprogramowania z zakresu technologii semantycznych Semantic Web Company oraz multidysyplinarny zespół naukowców z Seshat Global History Databank, składający się z historyków, antropologów, archeologów z Uniwersytetu w Oxfordzie i Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu. Nie mogło również zabraknąć naszych partnerów z Wolters Kluwer Niemcy.

Jak działa dziś świat cyfrowy? Warto interesować się Linked Data, szczególnie jeśli pracujesz z dużymi zbiorami danych.

Celem projektu jest opracowanie metod budowania i utrzymania systemów IT opartych na Big Data, z zastosowaniem technologii semantycznych. ALIGNED stworzy podstawę dla nowej generacji systemów zasilanych dużymi i różnorodnymi zbiorami danych, których przetwarzanie i analiza będzie osiągalna dla maszyn, a do tej pory jest niezwykle trudna i wymaga zastosowania przez użytkownika skomplikowanych technik. Silna potrzeba gromadzenia zasobów informatycznych w formie zrozumiałej dla urządzeń umożliwi stworzenie ogromnej sieci semantycznej wiedzy, z różnego rodzaju wysoko wyspecjalizowanymi usługami wnioskującymi.

Nasze zaangażowanie w projekcie dostarczy nam bezcenną wiedzę z obszaru semantyki, a przede wszystkim pozwoli zmniejszyć wysiłek i koszty związane z utrzymaniem systemu informacji gospodarczej – w wyniku zastosowania stworzonych w ramach ALIGNED narzędzi. Umożliwi poprawienie jakości naszych danych i docelowo zintegrowanie ich z repozytoriami Open Data. 

Publiczny dostęp do stworzonych narzędzi oraz oferowane w ramach projektu wsparcie w budowaniu i integracji systemów, a także w późniejszym zarządzaniu nimi, daje możliwość obniżenia kosztów i działań związanych z dynamicznymi oraz złożonymi zmianami danych dostępnych w globalnej sieci. Jeśli Wasza Firma wykorzystuje lub wkracza w obszar Linked Data, to ten program jest dla Was!

 

Linked Open Data - What is it? from Europeana on Vimeo.

23.02.17
Zapisz się na newsletter
Serwis Pomocy
Polecamy:
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE