Strona główna » O firmie » Press » Miesięcznik kierowniczej kadry oświatowej „Dyrektor Szkoły” wydawany przez Wolters Kluwer Polska zaprasza na I Zjazd Akademii Zarządzania Dyrektora Szkoły 2011
A A A
Drukuj

Miesięcznik kierowniczej kadry oświatowej „Dyrektor Szkoły” wydawany przez Wolters Kluwer Polska zaprasza na I Zjazd Akademii Zarządzania Dyrektora Szkoły 2011

17.01.11
Tematem wiodącym Akademii był "Indywidualizacja nauczania - jak przełożyć założenia reformy na praktykę szkolną?”
articleImage: Miesięcznik kierowniczej kadry oświatowej „Dyrektor Szkoły” wydawany przez Wolters Kluwer Polska zaprasza na I Zjazd Akademii Zarządzania Dyrektora Szkoły 2011 www.oswiata.abc.com.pl
Celem Akademii Zarządzania - unikalnego kursu samokształceniowego - jest danie uczestnikom możliwości uaktualniania wiedzy, poznawania nowych koncepcji i trendów w zarządzaniu, zmieniającego się prawa, a także wsparcie w rozwiązywaniu praktycznych, codziennych problemów.
Akademia Zarządzania „Dyrektora Szkoły" jest unikalnym kursem samokształceniowym, zainicjowanym przez Irenę Dzierzgowską. Celem Akademii Zarządzania jest danie uczestnikom możliwości uaktualniania wiedzy, poznawania nowych koncepcji i trendów w zarządzaniu, zmieniającego się prawa, a także wsparcie w rozwiązywaniu praktycznych, codziennych problemów.

Przed nami siódmy rok Akademii Zarządzania. Od 2004 roku, kiedy po raz pierwszy ukazały się lekcje AZ w „Dyrektorze Szkoły", skorzystało z nich wielu dyrektorów, od których wiemy, że uczestnictwo w AZ pomaga w praktyce kierowania placówką, wzbogaca kompetencje menedżera i wspiera rozwój indywidualny. Program Akademii Zarządzania Dyrektora Szkoły 2010/2011 również będzie nasycony konkretami inspirującymi do rozwoju indywidualnego oraz kierowanych przez Państwa placówek.

Uczestnictwo w zjazdach daje Państwu możliwość bezpośrednich kontaktów z ekspertami, udział w debatach na ważne tematy, wymianę doświadczeń z uczestnikami, nawiązanie kontaktów środowiskowych niezbędnych w praktyce zawodowej Udział w I AZDS wezmą przedstawiciele MEN, stowarzyszeń dyrektorów i instytucji oświatowych, samorządów i związków regionalnych. Najważniejsi jednak będziecie Wy, nasi Czytelnicy.

W programie I AZDS proponujemy Państwu między innymi następujące tematy:

  • Możliwości i efekty projektów unijnych wspierających pracę przedszkoli, szkół i placówek;
  • Efekty monitoringu podstawy programowej;
  • Konieczne zmiany w metodyce oraz organizacji pracy szkoły przy wprowadzaniu kolejnych elementów reformy:
    • projektu edukacyjnego,
    • rozwijania talentów uczniów,
    • wspierania wybitnie zdolnych i tych mających trudności w nauce,
  • Wskazówki do organizacji systemu kontroli zarządczej.

Zgodnie z tradycją naszych spotkań, wszystkie wnioski z dyskusji przekażemy Ministerstwu Edukacji Narodowej. Poza wysokim poziomem merytorycznym, wspaniałymi wykładowcami oraz porywającymi dyskusjami zapewnimy wiele atrakcji i niespodzianek.
Wydarzenie odbyło się 20 stycznia w Warszawie.

Dalsze informacje

17.01.11
Zobacz wszystkie materiały pochodzące z:
Zapisz się na newsletter
Serwis Pomocy
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE