Strona główna » Społeczność » WK Przewodnik » Nieruchomości w prawie cywilnym, administracyjnym i podatkowym. Tom II [Książka tygodnia]
A A A
Drukuj

Nieruchomości w prawie cywilnym, administracyjnym i podatkowym. Tom II [Książka tygodnia]

09.06.17

W publikacji w sposób szczegółowy i kompleksowy zaprezentowano problematykę szeroko pojętego obrotu nieruchomościami i korzystania z nich zarówno w stosunkach gospodarczych, jak i rodzinnych.

articleImage: Nieruchomości w prawie cywilnym, administracyjnym i podatkowym. Tom II [Książka tygodnia] Książki wydane nakładem Wolters Kluwer Polska

Tom 2 wspomnianej monografii obejmuje osiem zdarzeń faktyczno-prawnych:
* umowy obciążające nieruchomości i skutki podatkowe tych umów (rozdziały V i VI);
** umowy o korzystanie z nieruchomości i skutki podatkowe tych umów (rozdziały VII i VIII);
*** czynności prawne i orzeczenia z zakresu prawa spadkowego i ich skutki podatkowe (rozdziały IX i X);
**** niektóre inne instytucje prawa cywilnego, administracyjnego dotyczące nieruchomości i ich skutki podatkowe.

Są to problemy zróżnicowane, które wymagały od Autorów zwrócenia uwagi na różne szczegółowe zagadnienia tak cywilnoprawne, jak i podatkowe, tym bardziej że każdy z nich musiał się odnieść do uregulowań w znacznej ilości podatków.

W każdym rozdziale poszczególne podrozdziały odnoszą się do skutków podatkowych przedstawionych instytucji prawa cywilnego, administracyjnego w poszczególnych podatkach, od podatków obrotowych (VAT, podatek od czynności cywilnoprawnych) po podatki dochodowe, od spadków i darowizn aż po szeroko rozumiane podatki samorządowe. W dodatku w każdym rozdziale zamieszczono podrozdział odnoszący się do podatkowych skutków, jakie dana instytucja wywołuje w amortyzacji podatkowej. 

Jacek Górski 09.06.17
Zobacz wszystkie materiały pochodzące z: Zespół księgarni Profinfo
Zapisz się na newsletter
Serwis Pomocy
Polecamy:
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE