Strona główna » Społeczność » WK Przewodnik » Oddłużenie w upadłości konsumenckiej i układzie konsumenckim [Książka tygodnia]
A A A
Drukuj

Oddłużenie w upadłości konsumenckiej i układzie konsumenckim [Książka tygodnia]

24.04.20
Publikacja jako pierwsza na rynku omawia nowelizację przepisów o upadłości z 30.08.2019 r., która weszła w życie w marcu 2020 r.
articleImage: Oddłużenie w upadłości konsumenckiej i układzie konsumenckim [Książka tygodnia] Źródło: wewnętrzne.

Na ponad 200 stronach omówiono przesłanki, tryby i skutki oddłużenia niewypłacalnych osób fizycznych nieprowadzących działalności gospodarczej, w tym także byłych przedsiębiorców. Wyjaśniono jakie znaczenie z punktu widzenia przepisów prawa o niewypłacalności ma tzw. moralność płatnicza dłużnika. Książka jako pierwsza na rynku omawia nowelizację przepisów o upadłości z 30.08.2019 r., która wchodzi w życie w marcu 2020 r. Nowe regulacje stanowią krok w kierunku dalszego poszerzenia możliwości oddłużenia osób fizycznych. Autor za pomocą tabel w przystępny sposób przybliża zarówno różne rodzaje procedur oddłużeniowych jak i ich poszczególne etapy.

Publikacja przeznaczona jest dla szerokiego grona odbiorców. Adwokatom i radcom prawnym pomoże w udzielaniu poradnictwa prawnego dłużnikom i wierzycielom, a sędziom w rozstrzyganiu tego typu spraw. Notariusze znajdą w niej pomoc przy sporządzaniu aktów notarialnych w związku z likwidacją majątku dłużnika poprzedzającą oddłużenie, a dla komorników stanowić będzie wsparcie przy sprawach z zakresu zawieszenia i umorzenia egzekucji. Książka będzie cennym źródłem wiedzy dla menedżerów, doradców restrukturyzacyjnych, pracowników organizacji na rzecz praw konsumentów, a także dla samych dłużników i wierzycieli.

Jacek Górski 24.04.20
Zobacz wszystkie materiały pochodzące z: Zespół księgarni Profinfo
Zapisz się na newsletter
Serwis Pomocy
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE