Strona główna » Społeczność » WK Przewodnik » Orzecznictwo w sprawach podatkowych. Edycja 2018 [Książka tygodnia]
A A A
Drukuj

Orzecznictwo w sprawach podatkowych. Edycja 2018 [Książka tygodnia]

04.01.19

Książka zawiera analizę 27 ważnych i kontrowersyjnych wyroków zapadłych w 2017 r. o kluczowym znaczeniu dla praktyki stosowania prawa podatkowego. Nowa edycja publikacji, stanowi próbę krytycznego spojrzenia na szczególnie istotne wyroki wydane przez sądy polskie, Trybunał Konstytucyjny, Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej oraz Europejski Trybunał Praw Człowieka.

articleImage: Orzecznictwo w sprawach podatkowych. Edycja 2018 [Książka tygodnia] Źródło: wewnętrzne.

To już trzeci edycja publikacji poświęconej orzecznictwu podatkowemu. Jej powstanie wynika z dwóch przyczyn. Po pierwsze, istnieje ewidentna potrzeba poznania stanowiska sądów w konkretnych sprawach, a po drugie, warto rekonstruować sposób rozumowania sądów w sprawach podatkowych. Niniejsza książka ma temu służyć.

Kilkadziesiąt znaczących wyroków sądów administracyjnych w sprawach podatkowych, wydanych zasadniczo w 2017 r., zostało poddanych interpretacji przez wybitnych znawców polskiego prawa podatkowego. Dobór analizowanych orzeczeń ma w dużej mierze charakter subiektywny; mamy nadzieję, że spotka się on z akceptacją odbiorców.

Warto, aby dyskusja nad orzecznictwem odbywała się w szerokim kręgu prawników, wykonujących różne zawody prawnicze. Zapewnia to zróżnicowane podejście do problemów polskiego prawa podatkowego. Dlatego autorami opracowań są zarówno prawnicy z kręgów akademickich, jak i praktycy – radcowie prawni, doradcy podatkowi, adwokaci oraz sędziowie sądów administracyjnych.

Opracowania zawarte w zbiorze są w części efektem żywej dyskusji podczas obrad III Toruńskiego Przeglądu Orzecznictwa Podatkowego, konferencji zorganizowanej przez Ośrodek Studiów Fiskalnych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu w dniach 9–10.03.2018 r.

Interpretacje składające się na publikację mają w pełni autorski charakter; nie można ich wiązać ze społecznymi rolami pełnionymi przez ich twórców.

 

Jacek Górski 04.01.19
Zobacz wszystkie materiały pochodzące z: Zespół księgarni Profinfo
Zapisz się na newsletter
Serwis Pomocy
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE