Strona główna » Społeczność » WK Przewodnik » Postępowanie cywilne po nowelizacji. Vademecum [Książka tygodnia]
A A A
Drukuj

Postępowanie cywilne po nowelizacji. Vademecum [Książka tygodnia]

27.03.20

Vademecum to jedno z pierwszych na rynku opracowań skierowanych głównie do studentów wydziałów prawa i aplikantów, które w sposób kompleksowy odnosi się do procedury cywilnej z uwzględnieniem stanu prawnego po tzw. dużej nowelizacji Kodeksu postępowania cywilnego, która weszła w życie 7.11.2019 r. Jako jedyne zawiera także informacje na temat planowanej na 1.07.2020 r. kolejnej nowelizacji procedury cywilnej, wprowadzającej przed wszystkim nowe postępowanie odrębne, tj. postępowanie własności intelektualnej.

articleImage: Postępowanie cywilne po nowelizacji. Vademecum [Książka tygodnia] Źródło: wewnętrzne.

Książka składa się z sześciu części, każda z nich została podzielona na rozdziały i podrozdziały, w ramach których wyróżniono:
1. Zagadnienia ogólne – omawiające podstawowe pojęcia związane z tematyką danego rozdziału;
2. Schematy – przedstawiające w sposób graficzny najistotniejsze zagadnienia omawiane w danym rozdziale;
3. Orzecznictwo – zawierające zbiór aktualnych orzeczeń Sądu Najwyższego oraz sądów powszechnych traktujących o problemach pojawiających się przy stosowaniu poszczególnych przepisów;
4. Kazusy – pozwalające lepiej zrozumieć zagadnienia teoretyczne poruszane w danym rozdziale;
5. Testy – pytania wielokrotnego wyboru odnoszące się do problematyki omawianej w danym rozdziale, które ułatwiają utrwalenie wiadomości;
6. Wzory pism procesowych;
7. Literaturę.

Publikację wyróżnia nowatorskie podejście do sposobu prezentacji materiału. Schemat opracowania został pomyślany tak, aby czytelnik mógł poruszać się po nim intuicyjnie, najpierw zdobywając wiedzę, a następnie mając od razu możliwość jej weryfikacji. Omawiane zagadnienia przedstawiono fachowym, ale łatwym do przyswojenia językiem, wzbogacając je o schematy, orzecznictwo, kazusy, testy, wzory pism i wykazy najważniejszej literatury.

 

Jacek Górski 27.03.20
Zobacz wszystkie materiały pochodzące z: Zespół księgarni Profinfo
Zapisz się na newsletter
Serwis Pomocy
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE