Strona główna » O firmie » Press » Poznaliśmy 10 najlepszych prawników młodego pokolenia
A A A
Drukuj

Poznaliśmy 10 najlepszych prawników młodego pokolenia

13.12.19

Poznaliśmy 10 najlepszych prawników młodego pokolenia Znamy zwycięzców konkursu Rising Stars – Prawnicy liderzy jutra 2019! To 10 młodych prawników, których cechuje ogromna wiedza, stosowanie innowacji LegalTech i zaangażowanie społeczne.

articleImage: Poznaliśmy 10 najlepszych prawników młodego pokolenia Źródło: wewnętrzne.

Konkurs Rising Stars, organizowany przez Wolters Kluwer Polska i Dziennik Gazetę Prawną, to prestiżowy i jedyny taki konkurs w Polsce. Jest skierowany do prawników poniżej 35. roku życia – zarówno z kancelarii, biznesu czy pracujących w sądach lub organizacjach pozarządowych.

Nowe technologie coraz ważniejsze

Idealnego kandydata na wschodzącą gwiazdę rynku prawniczego cechują kreatywność, umiejętność wyczuwania trendów rynkowych oraz wykorzystanie nowych technologii w codziennej pracy. Premiowane są także działalność społeczna i pozazawodowe pasje. – Cieszy nas, że w coraz większym stopniu prawnicy stosują technologie jak sztuczna inteligencja czy chatboty. Jako Wolters Kluwer, wiodący dostawca rozwiązań z obszaru LegalTech i organizator Global Legal Hackathon, wiemy, że na rynku przetrwają tylko ci, którzy precyzyjnie połączą prawo z nowymi technologiami – komentuje Włodzimierz Albin, prezes Wolters Kluwer Polska.

Wyniki konkursu poznaliśmy 12 grudnia podczas uroczystej gali w Domu Dochodowym w Warszawie. W spotkaniu udział wzięło 200 osób – m.in. przedstawiciele samorządów prawniczych i świata nauki, autorytety prawnicze, partnerzy zarządzający największych kancelarii prawnych oraz członkowie rządu.

Kobiety na czele

Pierwsze miejsce w konkursie zajęła adw. Monika Horna-Cieślak pracująca w Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę. Podejmowanie działań na rzecz poprawy sytuacji dzieci krzywdzonych to jej zawodowa, ale i życiowa pasja. Drugie miejsce zdobyła adw. Monika Gebel specjalizująca się w doradztwie w zakresie innowacyjnych technologii i gier wideo; doradza największym i znanym na całym świecie polskim spółkom z tej branży: CD Projekt Red i Techland. Ostatnie miejsce podium zajął r.pr. Marcin Frąckowiak – specjalista i pasjonat prawa pracy; kilkakrotnie wygrał przed Sądem Najwyższym w precedensowych sprawach z zakresu prawa pracy. Kapituła konkursu przyznała również 5 nagród specjalnych (pełna lista na dole artykułu).

– Młodzi prawnicy coraz częściej funkcjonują jednocześnie w 3 „światach": akademickim, sektorze pozarządowym oraz komercyjnym rynku usług prawniczych. Mało tego: wielu z nominowanych i laureatów łączy prawo z innymi dziedzinami (np. ekonomią, psychologią, filologią czy doradztwem biznesowym), będąc podwójnymi, a nawet potrójnymi magistrami – nie kryje zadowolenia Włodzimierz Albin, prezes Wolters Kluwer Polska.

 

Laureaci konkursu:
Monika Horna-Cieślak
Monika Gebel
Marcin Frąckowiak
Natalia Kabacińska
Marta Burgiel-Bosak
Agnieszka Poteralska
Sylwester Szczepaniak
Paweł Murawski
Marek Neumann
Filip Balcerzak

Laureaci nagrody specjalnej:
Paweł Knut
Piotr Łebek
Paweł Matyja
Barbara Skardzińska
Karol Wątrobiński

Jacek Górski 13.12.19
Zobacz wszystkie materiały pochodzące z: Wolters Kluwer Polska sp. z o.o.
Zapisz się na newsletter
Serwis Pomocy
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE