Strona główna » Społeczność » WK Przewodnik » Pracownicze plany kapitałowe. Komentarz [Książka tygodnia]
A A A
Drukuj

Pracownicze plany kapitałowe. Komentarz [Książka tygodnia]

28.06.19

Komentarz stanowi szczegółową analizę zupełnie nowej regulacji prawnej, jaką są pracownicze plany kapitałowe, dokonaną zarówno z praktycznego, jak i teoretycznego punktu widzenia. Skupia się na przedstawieniu zasad funkcjonowania systemu oraz istotnych aspektów tworzenia, prowadzenia i zarządzania PPK.

articleImage: Pracownicze plany kapitałowe. Komentarz [Książka tygodnia] Źródło: wewnętrzne.

Komentarz ten powstał w czasie pierwszego półrocza obowiązywania ustawy o pracowniczych planach kapitałowych. W zasadzie niemożliwe było odwoływanie się do dorobku orzecznictwa czy doktryny, które dotyczyłyby bezpośrednio nowych przepisów. Dodatkowym wyzwaniem jest brak praktyki, która zacznie się wykształcać dopiero od połowy 2019 r. Doniosłość społeczno-gospodarcza funkcjonowania systemu pracowniczych planów kapitałowych uzasadniała przygotowanie opracowania, które zawiera propozycje wykładni przyjętych przez ustawodawcę.

Jest to jeden z pierwszych komentarzy do ustawy o pracowniczych planach kapitałowych, który ukazuje się na polskim rynku wydawniczym. Autorami są: przedstawiciel świata nauki – autor i współautor licznych publikacji z zakresu prawa ubezpieczeń społecznych i ekonomii emerytalnej oraz praktyk – radca prawny, na co dzień zajmujący się problematyką funkcjonowania pracowniczych programów emerytalnych oraz pracowniczych planów kapitałowych.

W publikacji zawarto omówienie ekonomicznych skutków funkcjonowania najważniejszych instytucji prawnych współtworzących system PPK. Uwzględnione zostały regulacje z dziedziny prawa finansowego oraz stosunków prawnych zatrudnienia.

 

Jacek Górski 28.06.19
Zobacz wszystkie materiały pochodzące z: Zespół księgarni Profinfo
Zapisz się na newsletter
Serwis Pomocy
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE