Strona główna » Społeczność » WK Przewodnik » Pracownicze Plany Kapitałowe. Pytania, odpowiedzi, listy kontrolne [Książka tygodnia]
A A A
Drukuj

Pracownicze Plany Kapitałowe. Pytania, odpowiedzi, listy kontrolne [Książka tygodnia]

12.04.19

W książce w przystępny sposób przedstawiono wszelkie istotne kwestie dotyczące wdrażania i funkcjonowania PPK oraz wiele dotyczących ich uwag i praktycznych wskazówek.

articleImage: Pracownicze Plany Kapitałowe. Pytania, odpowiedzi, listy kontrolne [Książka tygodnia] Źródło: wewnętrzne.

Ustawa o PPK jest efektem prawie dwuletnich prac, obejmujących również konsultacje społeczne. Pomimo tak długiego okresu tworzenia nowego prawa sama ustawa zawiera szereg nieprecyzyjnych postanowień, które utrudniają jej stosowanie. Dość powiedzieć, że PFR, który jest niejako promotorem tej nowej formy oszczędzania na starość, zmieniał interpretację co do terminów uruchomienia PPK w poszczególnych grupach przedsiębiorców. Minie zatem trochę czasu, nim praktyka i działania organów pozwolą wypracować właściwą interpretację nowych przepisów.

W omawianej publikacji autorzy postarali się odpowiedzieć na najważniejsze pytania dotyczące funkcjonowania wspomnianego PPK, zarówno ze strony podmiotów zatrudniających, jak i potencjalnych uczestników tego systemu. Taka forma publikacji i jej zakres powinny przyczynić się do zwiększenia świadomości Polaków na temat PPK i ostatecznie być może do sukcesu tej nowej formy zabezpieczenia emerytalnego.

Aby jeszcze bardziej wzbudzić zainteresowanie tym tytułem - wymieńmy trzy pierwsze pytania z pierwszego rozdziału i trzy ostatnie z rozdziału dziesiątego.
1. Czym jest PPK?
2. Kto jest zobowiązany utworzyć PPK?
3. Czy można utworzyć jedno PPK w ramach grupy kapitałowej?
(...)
98. Jaka jest odpowiedzialność za naruszanie przepisów ustawy o PPK?
99. Na czym polega nakłanianie do nieoszczędzania w PPK?
100. Kto ponosi odpowiedzialność karną przewidzianą w ustawie o PPK?

Odpowiedzi na te i pozostałe 94 pytania do znalezienia w omawianej książce. 

Jacek Górski 12.04.19
Zobacz wszystkie materiały pochodzące z: Zespół księgarni Profinfo
Zapisz się na newsletter
Serwis Pomocy
Polecamy:
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE