Strona główna » Społeczność » WK Przewodnik » Prawo autorskie i prawa pokrewne [Książka tygodnia]
A A A
Drukuj

Prawo autorskie i prawa pokrewne [Książka tygodnia]

01.09.17

Książka "Prawo autorskie i prawa pokrewne" jest przewodnikiem po polskim i międzynarodowym prawie autorskim. Prezentuje całość problematyki związanej z tą dyscypliną prawa.

articleImage: Prawo autorskie i prawa pokrewne [Książka tygodnia] Książki wydane nakładem Wolters Kluwer Polska

Niezwykle cenne jest omówienie: kwestii związanych z właściwym redagowaniem umów z zakresu prawa autorskiego; stosowania prawa autorskiego w Internecie, w tym m.in. zagadnienia wolnego dostępu (open access); wyczerpania prawa do programu komputerowego udostępnianego online; pojęcia utworu w prawie Unii Europejskiej oraz dyrektywy o dziełach osieroconych.

Publikacja zawiera również wybór podstawowych aktów polskiego i międzynarodowego prawa autorskiego.

Autorzy:
Janusz Barta - profesor nauk prawnych, pracownik Katedry Prawa Własności Intelektualnej na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego, autor prac poświęconych m.in. dziełu muzycznemu i jego twórcy w prawie autorskim oraz twórczości pracowniczej w prawie autorskim.

Ryszard Markiewicz - profesor nauk prawnych, kierownik Katedry Prawa Własności Intelektualnej na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego (uprzednio: Instytut Prawa Własności Intelektualnej UJ, którego wspólnie z prof. Januszem Bartą był wieloletnim współdyrektorem), wspólnik w Kancelarii Markiewicz & Sroczyński, autor licznych publikacji z zakresu własności intelektualnej.

 

Jacek Górski 01.09.17
Zobacz wszystkie materiały pochodzące z: Zespół księgarni Profinfo
Zapisz się na newsletter
Serwis Pomocy