Strona główna » Społeczność » WK Przewodnik » Prawo łowieckie [Książka tygodnia]
A A A
Drukuj

Prawo łowieckie [Książka tygodnia]

13.12.19

Celem książki jest prezentacja problematyki prawa łowieckiego w sposób zrozumiały dla każdego Czytelnika, a więc także tego, który nie jest prawnikiem.

articleImage: Prawo łowieckie [Książka tygodnia] Źródło: wewnętrzne.

Jest ona adresowana do wszystkich zainteresowanych prawem łowieckim – myśliwych, leśników, prawników czy pracowników administracji publicznej. Będzie mogła być też wykorzystana jako pomoc dla studentów i uczestników różnego rodzaju kursów czy szkoleń.

Taki krąg adresatów zdeterminował kształt książki. Do minimum ograniczone zostały odesłania do literatury i orzecznictwa. Pojawiają się one przede wszystkim tam, gdzie potrzebne jest wskazanie podstawy dla wysuniętej tezy czy źródła dodatkowych informacji na omawiany temat. Z tego samego powodu książka koncentruje się na prezentacji aktualnego stanu prawnego, a nie na jego krytyce czy prezentacji alternatywnych rozwiązań. Częste odesłania do konkretnych przepisów ustawy – Prawo łowieckie mają ułatwić Czytelnikom weryfikację prezentowanych tez z zapisami ustawowymi.

Jednym z celów książki jest uporządkowanie terminologii używanej w dyskusji na temat prawa łowieckiego. Ta, którą posługuje się ustawodawca, jest często myląca i nieprecyzyjna, a co więcej, nie jest używana konsekwentnie. Niewątpliwie utrudnia to interpretację przepisów ustawowych i ich stosowanie. Dlatego tak ważne jest stworzenie jednolitej i logicznej siatki pojęciowej dla prawa łowieckiego.

 

Jacek Górski 13.12.19
Zobacz wszystkie materiały pochodzące z: Zespół księgarni Profinfo
Zapisz się na newsletter
Serwis Pomocy
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE