Strona główna » Społeczność » WK Przewodnik » Prawo.pl jednym z patronów medialnych konferencji "System ochrony danych osobowych po wprowadzeniu reformy"
A A A
Drukuj

Prawo.pl jednym z patronów medialnych konferencji "System ochrony danych osobowych po wprowadzeniu reformy"

01.02.19

Już od 13 lat nie tylko w Polsce 28 stycznia obchodzony jest jako  Dzień Ochrony Danych Osobowych. W tym roku najważniejszym wydarzeniem tego dnia był konferencja zorganizowana przez Urząd Ochrony Danych Osobowych.

articleImage: Prawo.pl jednym z patronów medialnych konferencji Źródło: wewnętrzne.

Podczas spotkania podsumowano zmiany w systemie ochrony danych osobowych od 25 maja 2018 r. czyli od momentu obowiązywania ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych znanego w skrócie jako RODO.

Był też czas na omówienie zagadnień związanych z wdrożeniem w Polsce dyrektywy 2016/680 (dyrektywy policyjnej), telemarketingiem oraz realizacją praw osób w Internecie.

Dzień Ochrony Danych Osobowych był też okazją do podsumowania prac samego UODO. Przez ostatnie siedem miesięcy Urząd otrzymał ponad 10 tysięcy skarg, pytań i zgłoszeń dotyczących ochrony danych. W ramach infolinii Urzędu przeprowadzono ponad 14 tysięcy konsultacji (mniej więcej 90 rozmów dziennie). Prezes UODO prowadził liczne szkolenia, warsztaty i seminaria m.in. dla organizacji pozarządowych, inspektorów ochrony danych, pracowników urzędów, przedstawicieli mniejszości narodowych. Kolejną inicjatywą z którą UODO wystartował i w którą się mocno zaangażował był ogólnopolski program edukacyjny dla uczniów i nauczycieli - "Twoje dane – Twoja sprawa". Do programu przystąpiło 335 placówek oświatowych w całym kraju.

Dzień Ochrony Danych Osobowych był również okazją do wręczenia przez Prezes UODO nagrody im. Michała Serzyckiego, Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych III Kadencji.

O tym kogo UODO nagrodziło za działania na rzecz ochrony danych osobowych można przeczytać na Prawo.pl w sekcji Prawo dla każdego.

Jacek Górski 01.02.19
Zobacz wszystkie materiały pochodzące z: Wolters Kluwer Polska sp. z o.o.
Zapisz się na newsletter
Serwis Pomocy
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE