Strona główna » Społeczność » WK Przewodnik » Przeciwdziałanie praniu pieniędzy oraz finansowaniu terroryzmu. Praktyczny przewodnik [Książka tygodnia]
A A A
Drukuj

Przeciwdziałanie praniu pieniędzy oraz finansowaniu terroryzmu. Praktyczny przewodnik [Książka tygodnia]

23.11.18
Publikacja ta jako pierwsza na rynku w sposób kompleksowy i praktyczny omawia nową ustawę z 1.03.2018 r. o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy oraz finansowaniu terroryzmu.
articleImage: Przeciwdziałanie praniu pieniędzy oraz finansowaniu terroryzmu. Praktyczny przewodnik [Książka tygodnia] Źródło: wewnętrzne.

W przewodniku przedstawiono sposoby na wypełnienie szeregu obowiązków nałożonych na instytucje przez ustawę oraz zasady budowania skutecznego systemu przeciwdziałania praniu pieniędzy oraz finansowaniu terroryzmu.

Autorzy dzięki swojemu różnorodnemu doświadczeniu zawodowemu przedstawiają zasady zbudowania skutecznego systemu przeciwdziałania praniu pieniędzy oraz finansowaniu terroryzmu, a w konsekwencji wskazują, jak spełnić wiele obowiązków nakładanych na instytucje przed ustawę.
Współautorami przewodnika są uznani praktycy w zakresie przeciwdziałania praniu pieniędzy, reprezentujący sektor bankowy i maklerski, prawnicy z polskich kancelarii oraz specjaliści z doświadczeniem w organach nadzoru (Generalny Inspektor Informacji Finansowej, Komisja Nadzoru Finansowego).

Publikacja jest skierowana do instytucji zobowiązanych do stosowania nowej ustawy o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy i finansowaniu terroryzmu, w tym m.in. banków, funduszy inwestycyjnych, spółdzielczych kas oszczędnościowo-kredytowych, kancelarii radcowskich, adwokackich, księgowych, notariuszy, doradców podatkowych.
Wszystkie wskazane grupy docelowe odbiorców są instytucjami obowiązanymi, a w konsekwencji zobowiązanymi do wdrożenia nowego systemu przeciwdziałania praniu pieniędzy i finansowaniu terroryzmu z uwzględnieniem nowego stanu prawnego, który zostanie wprowadzony nową ustawą z 1.03.2018 r. Publikacja jest skierowana również do sędziów, prokuratorów, organów państwowych (GIIF, KNF, urzędów celno-skarbowych) posiadających uprawnienia kontrolne w zakresie przeciwdziałania praniu pieniędzy i finansowaniu terroryzmu.

Istotnym uzupełnieniem publikacji będą wzory dokumentów wykorzystywanych w ramach prezentowanych procedur dostępne na stronie internetowej.

 

Jacek Górski 23.11.18
Zobacz wszystkie materiały pochodzące z: Zespół księgarni Profinfo
Zapisz się na newsletter
Serwis Pomocy
Polecamy:
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE