Strona główna » O firmie » Press » Serwis Prawo.pl patronem II Kongresu Prawa Rodzinnego w Krakowie
A A A
Drukuj

Serwis Prawo.pl patronem II Kongresu Prawa Rodzinnego w Krakowie

16.10.19

"Porwanie a wydanie - Konwencja Haska" połączony z debatą "Adwokat- Kobieta- Lider" – pod takimi hasłami w dniach 17-19 października odbędzie się II Kongres Prawa Rodzinnego.

articleImage: Serwis Prawo.pl patronem II Kongresu Prawa Rodzinnego w Krakowie Źródło: wewnętrzne.

Kongres organizowany przez Okręgową Radę Adwokacką będzie miał charakter międzynarodowy. Głównymi tematami w czasie wydarzenia będą: Konwencja Haska, przepisy, problemy związane z porwaniami rodzicielskimi i wydawaniem dzieci.

W Kongresie wezmą w nim udział eksperci z Polski i z zagranicy, specjalizujący się w problematyce transgranicznych sprawach rodzinnych i Konwencji Haskiej. 

Wśród polskich prelegentów jest adwokat Joanna Parafianowicz, autorka Pokoju Adwokackiego, prawniczka zaangażowana w działalność organizacji pozarządowych i w związku z tym nominowana dwukrotnie w konkursie „Prawnik Pro Bono", Mariusz Krasoń, prokurator, absolwent Wydziału Prawa I Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie, członek Zarządu Stowarzyszenia (niezależnych) Prokuratorów Lex Super Omnia. W debacie weźmie też udział sędzia Beata Morawiec, prezes Stowarzyszenia Sędziów "Themis" oraz eksperci z Niemiec, Wielkiej Brytanii, Bułgarii i Włoch.

Patronat nad wydarzeniem objął serwis Prawo.pl.

Szczegółowy program Kongresu znajdą Państwo na tej stronie.

16.10.19
Zobacz wszystkie materiały pochodzące z: Prawo.pl
Zapisz się na newsletter
Serwis Pomocy
Polecamy:
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE