Strona główna » Społeczność » WK Przewodnik » Stowarzyszenia i fundacje [Książka tygodnia]
A A A
Drukuj

Stowarzyszenia i fundacje [Książka tygodnia]

02.11.18
Prawo stowarzyszeń jest dziedziną prawa stosunkowo nową. Po raz pierwszy prawo zrzeszania się zostało wymienione - aczkolwiek nie wprost - w aktach prawnych tworzących się Stanów Zjednoczonych Ameryki Północnej oraz w dokumentach i praktyce Rewolucji Francuskiej z 1789 r. W XIX w. prawo to było stopniowo regulowane w konstytucjach i ustawach zwykłych poszczególnych państw. Pierwszymi aktami prawnymi na ziemiach polskich regulującymi problematykę stowarzyszeń były przepisy państw zaborczych.
articleImage: Stowarzyszenia i fundacje [Książka tygodnia] Źródło: wewnętrzne.

Opracowanie Pawła Suskiego obejmuje prawne aspekty działalności stowarzyszeń oraz fundacji. Autor przedstawił zasady tworzenia oraz sposób funkcjonowania stowarzyszeń i fundacji w sposób bardziej przejrzysty niż ma to miejsce w komentarzach do odpowiednich ustaw.

W książce kompleksowo omówiono zarówno teoretyczne, jak i praktyczne problemy działania tych podmiotów, w szerokim zakresie uwzględniając aktualne orzecznictwo i piśmiennictwo. Zaprezentowano także kształtowanie się instytucji stowarzyszeń i fundacji w ujęciu historycznym oraz zagadnienie wolności zrzeszania się w regulacjach prawa międzynarodowego i w przepisach Konstytucji.

 

Jacek Górski 02.11.18
Zobacz wszystkie materiały pochodzące z: Zespół księgarni Profinfo
Zapisz się na newsletter
Serwis Pomocy
Polecamy:
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE