Strona główna » Społeczność » WK Przewodnik » Tarcza antykryzysowa. Szczególne rozwiązania w prawie podatkowym... [Książka tygodnia]
A A A
Drukuj

Tarcza antykryzysowa. Szczególne rozwiązania w prawie podatkowym... [Książka tygodnia]

15.05.20

W związku z wprowadzeniem w Polsce stanu zagrożenia epidemiologicznego, następnie – stanu epidemii, gospodarka znalazła się w trudnym położeniu. Przedsiębiorcy zaczęli borykać się z wieloma problemami związanymi z faktycznym zatrzymaniem się wielu dziedzin życia gospodarczego. Konieczne stało się wprowadzenie rozwiązań prawnych, które mogą pomóc przedsiębiorcom przetrwać na rynku w tym niełatwym czasie. Jednym z takich elementów są szczególne regulacje podatkowe, czy też dotyczące składek ZUS.

articleImage: Tarcza antykryzysowa. Szczególne rozwiązania w prawie podatkowym... [Książka tygodnia] Źródło: wewnętrzne.

Niech przemówią liczby.
Szczególne rozwiązania podatkowe związane z COVID-19 - 76 tematów rozwiniętych. Szczególne rozwiązania w zakresie ZUS związane z COVID-19 - 30 tematów. Dofinansowania do wynagrodzeń pracowników z Funduszu Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych - 24 tematy. Świadczenia postojowe - 9. Wzory dokumentów oraz pism - 3. Zmiany i nowości wprowadzone tzw. Tarczą 2.0 - 11 zagadnień.
Poradnik oparty jest na dylematach i wątpliwościach zgłaszanych przez przedsiębiorców (oraz obsługujących ich doradców podatkowych, księgowych, prawników) zainteresowanych poszczególnymi rozwiązaniami tarcz antykryzysowych. Publikacja jest zbiorem ponad 150 odpowiedzi na poszczególne pytania w tym zakresie. Uwzględnia nie tylko regulacje zawarte w Tarczy 1.0, lecz także zmiany i nowe możliwości wynikające z Tarczy 2.0.

 

Jacek Górski 15.05.20
Zobacz wszystkie materiały pochodzące z: Zespół księgarni Profinfo
Zapisz się na newsletter
Serwis Pomocy
Polecamy:
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE