Strona główna » Społeczność » WK Przewodnik » Unormowania compliance w korporacjach [Książka tygodnia]
A A A
Drukuj

Unormowania compliance w korporacjach [Książka tygodnia]

12.10.17
Publikacja ta przeznaczona jest nie tylko dla adwokatów, radców prawnych i pracowników naukowych, lecz także dla pracowników administracji, menedżerów i przedsiębiorców.
articleImage: Unormowania compliance w korporacjach [Książka tygodnia] Książki wydane nakładem Wolters Kluwer Polska

Praktyka wskazuje na ogromne zainteresowanie compliance wśród przedsiębiorców wprowadzających systemy zarządzania ryzykiem braku zgodności. Nie ma jednak usystematyzowanej wiedzy na ten temat. Książka uzupełnia tę lukę, odsyłając do rozwiązań stosowanych w przedsiębiorstwach prowadzących działalność na skalę międzynarodową.

Autor - ekspert w zakresie prawnych ram funkcjonowania korporacji międzynarodowych oraz zarządzania ryzykami prawnymi przedstawia istotę compliance, problemy wynikające z braku zarządzania zgodnością, związane z tym oczekiwania nadzorcze i obowiązki legislacyjne oraz wprowadzane na świecie rozwiązania modelowe. Dokonuje analizy charakteru i funkcji unormowań zgodnościowych w korporacjach z perspektywy praktyki i ogólnej teorii norm, a ponadto:

* porządkuje stosowaną przez korporacje aparaturę pojęciową,
* charakteryzuje specyficzne właściwości poszczególnych typów norm compliance,
* omawia przykłady oraz praktyczne komplikacje wynikające z globalnego zasięgu obowiązywania norm zgodnościowych,
* wskazuje realny wpływ, jaki normy te wywierają na działalność korporacji, a pośrednio na znacznie szerzej rozumiane globalne relacje gospodarcze.

 

Jacek Górski 12.10.17
Zobacz wszystkie materiały pochodzące z: Zespół księgarni Profinfo
Zapisz się na newsletter
Serwis Pomocy