Strona główna » Społeczność » WK Przewodnik » Warto chronić państwo prawa [książka tygodnia]
A A A
Drukuj

Warto chronić państwo prawa [książka tygodnia]

06.07.17

Publikacja stanowi próbę odnalezienia odpowiedzi na pytanie, czy typowe dla zachodniej demokracji standardy państwa prawa zostały uznane w Polsce za własne i potrzebne, czy utrwaliły się już na tyle, że obserwowane na forum politycznym próby ich podważenia nie mogą się skończyć sukcesem. Autorzy wierzą, że tak jest, ale stuprocentowej pewności nie mają.

articleImage: Warto chronić państwo prawa [książka tygodnia] Książki wydane nakładem Wolters Kluwer Polska

Książka - "Warto chronić państwo prawa " to cykl wywiadów z profesorem Andrzejem Wróblem poświęconych Konstytucji, prawu, legislacji i polityce, będących spojrzeniem na toczącą się w Polsce debatę ustrojową z perspektywy uczonego i wieloletniego sędziego najwyższych trybunałów oraz dziennikarza zajmującego się od lat publicystyką prawną. W rozmowach z Krzysztofem Sobczakiem poruszane są bardzo ważne współcześnie tematy, takie jak: rola sądów i Trybunału Konstytucyjnego jako strażników Konstytucji, jakość stanowionego prawa, aborcja, związki partnerskie, granice wolności religii i sumienia.

W tym miejscu warto nadmienić, że wspomniany redaktor Krzysztof Sobczak jest też współautorem książek stanowiących zapisy czterech innych rozmów: z Ewą Łętowską - "Rzeźbienie państwa prawa". 20 lat później (2012), z Andrzejem Zollem - "Państwo prawa jeszcze w budowie" (2013), z Andrzejem Rzeplińskim - "Służąc rządom dobrego prawa" (2015) oraz Jerzym Woźnickim - "Uczelnie i sztuka rektorstwa. Doświadczenia i refleksje Jerzego Woźnickiego" (2017).

Jacek Górski 06.07.17
Zobacz wszystkie materiały pochodzące z: Zespół księgarni Profinfo
Zapisz się na newsletter
Serwis Pomocy
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE