Strona główna » O firmie » Press » Wolters Kluwer ogłosił wyniki finansowe za 2018
A A A
Drukuj

Wolters Kluwer ogłosił wyniki finansowe za 2018

26.02.19

Firma opublikowała swoje globalne wyniki 20 lutego br.

articleImage: Wolters Kluwer ogłosił wyniki finansowe za 2018 Źródło: wewnętrzne.

 

– To był dla nas kolejny dobry rok. Chcę zaznaczyć, że wszystkie nasze dywizje osiągnęły solidny wzrost organiczny. Bardzo cieszy mnie fakt, że po raz kolejny poprawiliśmy marżę oraz rentowność naszej firmy. Jednocześnie w dalszym ciągu wprowadzamy innowacje w naszych produktach i kontynuujemy zmiany organizacyjne – komentuje Nancy McKinstry, prezes Wolters Kluwer.

 

W 2018 r. przychody Wolters Kluwer osiągnęły wysokość 4,3 mld euro, a najważniejsze wskaźniki finansowe prezentują się następująco:
- 1% wzrost przychodów wg porównywalnego kursu walut oraz 4% wzrost organiczny;
- 6% organiczny wzrost przychodów ze sprzedaży produktów elektronicznych i usług (co stanowi 88% całkowitych przychodów firmy);
- 5% organiczny wzrost przychodów z subskrypcji (co stanowi 78% całkowitych przychodów firmy);
- 23% marża skorygowanego zysku operacyjnego;
- 10.9% wskaźnik rentowności na zainwestowanym kapitale (ROIC). 

 

Plany na 2019 r.
Wolters Kluwer na bieżąco dostosowuje priorytety do aktualnej sytuacji rynkowej. Obecnie w życie wchodzi strategia przygotowana na lata 2019-2021. Jej główny cel stanowi utrzymanie wzrostu organicznego i zysku operacyjnego, jak również rentowności na zainwestowanym kapitale. – Nasze cele strategiczne na najbliższe trzy lata koncentrują się na dalszym rozwoju rozwiązań eksperckich oraz produktów informacyjnych, a także zwinnym zarządzaniu operacyjnym – wyjaśnia Nancy McKinstry.

O firmie
Wolters Kluwer jest globalnym liderem w dziedzinach profesjonalnej informacji, oprogramowania i usług dla branży prawniczej, administracji publicznej, biznesu, opieki zdrowotnej oraz obszaru compliance. Firma pomaga swoim klientom w podejmowaniu codziennych decyzji, poprzez eksperckie narzędzia łączące głęboką wiedzę merytoryczną z zaawansowaną technologią i usługami.
Wolters Kluwer obsługuje klientów w ponad 180 krajach, a swoją działalność prowadzi w ponad 40, zatrudniając przy tym ok. 19 tys. osób na całym świecie. Klientami Wolters Kluwer jest 93% firm z rankingu największych amerykańskich spółek Fortune 500. Centrala firmy znajduje się w Alphen aan den Rijn w Holandii.

26.02.19
Zobacz wszystkie materiały pochodzące z: Wolters Kluwer Polska sp. z o.o.
Zapisz się na newsletter
Serwis Pomocy
Polecamy:
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE