Strona główna » O firmie » Press » Wolters Kluwer partnerem Polskiej Federacji Szpitali
A A A
Drukuj

Wolters Kluwer partnerem Polskiej Federacji Szpitali

27.03.19

Firma Wolters Kluwer Polska, która kieruje do branży medycznej innowacyjne systemy compliance, została partnerem Polskiej Federacji Szpitali.

articleImage: Wolters Kluwer partnerem Polskiej Federacji Szpitali Źródło: iStock

Decyzją zarządu Polskiej Federacji Szpitali nasza firma została członkiem wspierającym tej organizacji. Dzięki porozumienia podmioty będą wspólnie rozwijać m.in. projekty związane z obszarem compliance oraz działalnością szkoleniową.
– W Polsce placówkom ochrony zdrowia dostarczamy nie tylko znany serwis informacji prawnej LEX Medica, ale także system do zarządzania zgodnością i ryzykiem szpitali, czyli ProgMedica. Te rozwiązania powstały dlatego, że nasi klienci muszą zwracać baczną uwagę na podnoszenie jakości usług i efektywność działania. Dzięki naszym zintegrowanym systemom łatwiej mogą te cele osiągać – komentuje Włodzimierz Albin, prezes Wolters Kluwer Polska.
– Od wielu lat współpracujemy z Wolters Kluwer przy warsztatach czy konferencjach, ale teraz udało nam się podnieść tę współpracę na wyższy poziom. W ten sposób będziemy zacieśniać współpracę w obszarach compliance oraz edukacyjnym – dodaje Jarosław Fedorowski, prezes Polskiej Federacji Szpitali.

Oferta compliance dla szpitali i przychodni
Wolters Kluwer Polska przygotował dla sektora ochrony zdrowia zintegrowane rozwiązanie, jakim jest LEX Compliance Medica. W jego skład wchodzą: serwis prawny LEX Medica, oprogramowanie do zarządzania zgodnością z prawem i ryzykiem ProgMedica oraz system LEX Baza Dokumentów porządkujący wewnętrzne dokumenty szpitala czy przychodni.
Warto podkreślić, że LEX Compliance Medica to jedyne na rynku połączenie eksperckiej wiedzy z zakresu ochrony zdrowia i oprogramowania do zarządzania zgodnością i ryzykiem.

Wspólne inicjatywy z Federacją
Już wkrótce pierwsze po podpisaniu porozumienia wspólne inicjatywy: w maju odbędzie się regionalna konferencja w Zamościu, a w czerwcu w Warszawie międzynarodowa konferencja Hospital & Healthcare Management.
Członkami Polskiej Federacji Szpitali jest 220 polskich szpitali. Organizacja ma też kilkudziesięciu członków wspierających. Federacja należy do Europejskiej Federacji Szpitali HOPE, zrzeszającej placówki, które łącznie dysponują 80% łóżek szpitalnych w Unii Europejskiej.

Więcej na ten temat w serwisie Prawo.pl w sekcji Zdrowie.
27.03.19
Zobacz wszystkie materiały pochodzące z: Wewnętrzne
Zapisz się na newsletter
Serwis Pomocy
Polecamy:
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE