Strona główna » O firmie » Press » Wolters Kluwer patronem konferencji "Zainwestuj w prywatność. Przygotowujemy się do #RODO" organizowanej przez GIODO
A A A
Drukuj

Wolters Kluwer patronem konferencji "Zainwestuj w prywatność. Przygotowujemy się do #RODO" organizowanej przez GIODO

26.01.18

Spotkanie, które poświęcone będzie praktycznym aspektom wdrożenia ogólnego rozporządzenia o ochronie danych (RODO) oraz przygotowaniu do rozpoczęcia jego stosowania odbędzie się we wtorek 29 stycznia 2018 roku w Warszawie.

articleImage: Wolters Kluwer patronem konferencji Książki wydane nakładem Wolters Kluwer Polska

Generalny Inspektor Ochrony Danych Osobowych (GIODO) serdecznie zaprasza na konferencję "Zainwestuj w prywatność. Przygotowujemy się do #RODO", którą z okazji XII Dnia Ochrony Danych Osobowych organizuje 29 stycznia 2018 r. w Warszawie. Wydarzenie będzie transmitowane na żywo, poprzez stronę internetową www.giodo.gov.pl.

Przygotowanie przedsiębiorców i organizacji do stosowania przepisów RODO jest jednym z głównych priorytetów GIODO. W ramach prowadzonych działań informacyjno-edukacyjnych polski organ ochrony danych wspiera zarówno administratorów sektora prywatnego, jak i publicznego we wdrożeniu do stosowania nowych zasad wynikających z RODO. Prowadzone przez cały ostatni rok konsultacje publiczne, szkolenia sektorowe, spotkania informacyjne to kolejne etapy intensywnych działań zmierzających do zapewnienia jak najwyższego poziomu zgodności polskich administratorów z nowymi przepisami.

Wspomniane wydarzenie jest kolejnym działaniem GIODO, mającym za zadanie ułatwić administratorom i podmiotom przetwarzającym dane dostosowanie się do nowych przepisów prawa.

Konferencja „Zainwestuj w prywatność. Przygotowujemy się do #RODO", będzie okazją do wskazania przez ekspertów z Biura GIODO oraz zaproszonych praktyków, jak poradzić sobie ze stosowaniem wielu nowych obowiązków, jakie na administratorów danych nakładają przepisy RODO, jak np.: zachowanie przejrzystości, dokonywanie oceny skutków dla ochrony danych czy profilowanie.

Ponadto w godzinach 11.30 – 14.30 czynny będzie punkt konsultacyjny, w którym eksperci GIODO udzielać będą porad prawnych, przede wszystkim w zakresie nadchodzących zmian.

Podczas konferencji po raz pierwszy wręczona też zostanie Nagroda im. Michała Serzyckiego ustanowiona przez Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych dla upamiętnienia Michała Serzyckiego, Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych III kadencji. Nagroda jest przyznawana osobom fizycznym i jednostkom organizacyjnym za promowanie wartości ochrony danych osobowych i prawa do prywatności. 

 

26.01.18
Zobacz wszystkie materiały pochodzące z: zewnętrzne
Zapisz się na newsletter
Serwis Pomocy
Polecamy:
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE