Strona główna » O firmie » Press » Wolters Kluwer Polska jednym z patronów konkursu "Poznajmy się"
A A A
Drukuj

Wolters Kluwer Polska jednym z patronów konkursu "Poznajmy się"

14.02.19

Ogólnopolski Konkurs "Poznajmy się" skierowany jest do dzieci i młodzieży w wieku szkolnym. Zadaniem uczestników jest przygotowanie prezentacji w dowolnej formie (film, występ sceniczny, wystawa plastyczna lub fotograficzna, wywiad, reportaż lub inna forma przekazu) na temat przybyłych do Polski uchodźców i imigrantów oraz zamieszkujących od dawna w naszym kraju przedstawicieli różnorodnych mniejszości etnicznych, narodowych i kulturowych.

articleImage: Wolters Kluwer Polska jednym z patronów konkursu Źródło: wewnętrzne.

Celem tego konkursu jest pogłębienie wiedzy o wielokulturowości naszego społeczeństwa, kształtowanie postaw akceptacji kulturowej różnorodności oraz rozwijanie empatii i życzliwości młodego pokolenia wobec osób, które często po tragicznych przeżyciach musiały opuścić swój kraj i przebywają obecnie w Polsce.

Udział w Konkursie należy zgłaszać do 31 marca 2019 r., a prace projektowe wykonać do końca roku szkolnego 2018/2019. W listopadzie 2019 roku odbędzie się uroczysta Wielokulturowa gala podsumowująca Konkurs na której zostaną wręczone dyplomy i nagrody laureatom i finalistom.

Organizatorem Konkursu jest Koalicja, w której skład wchodzą przedstawiciele organizacji społecznych i osoby zainteresowane realizacją Konkursu. W skład Koalicji organizującej Konkurs wchodzą przedstawiciele: Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka, Krajowego Forum Oświaty Niepublicznej – KFON, Fundacji Ludzi Otwartej Wyobraźni – FLOW, Jezuickiego Centrum Społecznego „W akcji", Społecznego Towarzystwa Oświatowego – STO, Koalicji NIE dla chaosu w szkole, Fundacji SINTAR, Portalu Edukacyjnego "etykawszkole.pl" oraz osób zainteresowanych Konkursem. Prace konkursowe oceniać będzie Kapituła powołana przez Koalicję. 

Konkurs objęty został patronatem przez: Rzecznika Praw Obywatelskich – Adama Bodnara , Rzecznika Praw Dziecka – Marka Michalaka, Polskie Stowarzyszenie im. Janusza Korczaka, Stowarzyszenie przeciw Antysemityzmowi i Ksenofobii "Otwarta Rzeczpospolita", Stowarzyszenie Interwencji Prawnej, Stowarzyszenie "Nigdy Więcej", Stowarzyszenie Wielokulturowy Kraków oraz Wolters Kluwer Polska. 

Jacek Górski 14.02.19
Zobacz wszystkie materiały pochodzące z: Dyrektor Szkoły
Zapisz się na newsletter
Serwis Pomocy
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE