Strona główna » O firmie » Press » Wolters Kluwer Polska partnerem wakacyjnego kursu na Inspektora Ochrony Danych
A A A
Drukuj

Wolters Kluwer Polska partnerem wakacyjnego kursu na Inspektora Ochrony Danych

04.06.18

Szkolenie obejmujące 80 godzin praktycznych zajęć w czasie wakacji łączy w sobie zagadnienia prawne oraz technologiczne.

articleImage: Wolters Kluwer Polska partnerem wakacyjnego kursu na Inspektora Ochrony Danych fot. Thinkstock

Program kursu został podzielony na 5 modułów, aby przekazać niezbędną wiedzę w poszczególnych obszarach pełnienia funkcji IOD – prawa, technologii, zarządzania ryzykiem, compliance i bezpieczeństwa IT. Zajęcia w formie wykładów, case studies, ćwiczeń i warsztatów.

Wśród zaproszonych prelegentów przedstawiciele firm: Mercedes Benz, Luxmed, Allegro, Idea Bank.

Miejsce spotkań: biuro DZP, Rondo ONZ 1, 21 piętro, Warszawa.

Po ukończeniu kursu istnieje możliwość ubiegania się o certyfikat DEKRA – niezależnej i renomowanej jednostki certyfikacyjnej. Certyfikat IOD jest obiektywnym potwierdzeniem, że kandydat na IOD wykazuje się wysokim poziomem wiedzy w dziedzinie europejskich i krajowych przepisów o ochronie danych oraz posiada kompetencje niezbędne do realizacji zadań Inspektora Ochrony Danych, zgodnie z art. 39 RODO/GDPR.

Wiedza i umiejętności kandydata weryfikowane są na drodze egzaminu pisemnego. Egzamin trwa 90 minut i składa się z pytań otwartych oraz zamkniętych. Przed przystąpieniem do egzaminu, kandydat musi udokumentować posiadanie wymaganej wiedzy i kwalifikacji w obszarze ochrony danych. Pozytywny wynik procesu certyfikacji, to jest egzaminu oraz weryfikacji złożonej dokumentacji, umożliwiają uzyskanie certyfikatu ważnego przed 3 lata.

Wolters Kluwer Polska jest jednym z pięciu partnerów tego kursu.

 

Jacek Górski 04.06.18
Zobacz wszystkie materiały pochodzące z: Wewnętrzne
Zapisz się na newsletter
Serwis Pomocy
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE