Strona główna » O firmie » Press » Wolters Kluwer Polska patronem konferencji "Zaskarżanie czynności prawnej dłużnika dokonanej z pokrzywdzeniem wierzycieli"
A A A
Drukuj

Wolters Kluwer Polska patronem konferencji "Zaskarżanie czynności prawnej dłużnika dokonanej z pokrzywdzeniem wierzycieli"

26.11.18
Instytut Prawa Upadłościowego i Restrukturyzacyjnego oraz Badań nad Niewypłacalnością Uczelni Łazarskiego w Warszawie oraz Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu zapraszają do udziału w wyjątkowe wydarzenie, podczas którego prelegenci, goście oraz uczestnicy spojrzą na wciąż budzące dyskusję zagadnienia dotyczące skargi pauliańskiej. Uznani eksperci z wiodących ośrodków naukowych w Polsce i za granicą poddadzą analizie istotę i charakter prawny skargi pauliańskiej, jak również zakres przedmiotowy bezskuteczności czynności prawnych dłużnika w postępowaniu upadłościowym i restrukturyzacyjnym.
articleImage: Wolters Kluwer Polska patronem konferencji Źródło: wewnętrzne.

Celem konferencji organizowanej 30 listopada 2018 roku na Instytucie Prawa Upadłościowego i Restrukturyzacyjnego oraz Badań nad Niewypłacalnością Uczelni Łazarskiego w Warszawie jest kompleksowe spojrzenie na zagadnienie zaskarżania czynności prawnej dłużnika dokonanej z pokrzywdzeniem wierzycieli, dokonywane przez cenionych naukowców oraz praktyków, specjalizujących się w prawie upadłościowym i restrukturyzacyjnym.

Spotkanie podzielone zostanie na trzy części:
Materialne aspekty roszczenia ze skargi pauliańskiej.
Dochodzenia roszczenia ze skargi pauliańskiej.
Egzekwowanie wyroku uwzględniającego skargę pauliańską.

Podczas spotkania ocenie poddane zostaną obowiązujące regulacje prawne, a prelegenci przedstawią zagadnienia budzące szczególne wątpliwości oraz zaproponują kierunki zmian dla ustawodawcy.

Udział w konferencji udokumentowany zostanie Certyfikatem uprawniającym do uzyskania na jego podstawie punktów doskonalenia zawodowego we właściwej okręgowej radzie adwokackiej oraz okręgowej izbie radców prawnych. 

Jacek Górski 26.11.18
Zobacz wszystkie materiały pochodzące z: zewnętrzne
Zapisz się na newsletter
Serwis Pomocy
Polecamy:
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE