Strona główna » O firmie » Press » Wolters Kluwer Polska ponownie gospodarzem Global Legal Hackathon
A A A
Drukuj

Wolters Kluwer Polska ponownie gospodarzem Global Legal Hackathon

23.01.19

Global Legal Hackathon to wyjątkowy maraton - połączenie programowania z prawem, którego celem jest wypracowanie innowacyjnych rozwiązań technologicznych i biznesowych pomocnych zarówno dla prawników, jak i osób szukających pomocy prawnej.

articleImage: Wolters Kluwer Polska ponownie gospodarzem Global Legal Hackathon Źródło: wewnętrzne.

Tegoroczna edycja rozpocznie się w piątek 22 lutego i potrwa do niedzieli 24 lutego. Pierwszego dnia tworzone będą zespoły i wypracowywana koncepcja. W sobotę zawodnicy będą pracować cały dzień nad realizacją pomysłu. Ostatniego dnia końcowe rozwiązania będą prezentowane komisji sędziowskiej. Najlepszy zespół wygra 10 tys. zł i pojedzie na finał konkursu do Nowego Jorku, gdzie spotka się z finalistami z innych krajów.

Marcin Zręda - dyrektor strategiczny rynku usług prawnych i przedsiębiorstw w Wolters Kluwer Polska powiedział - do udziału w polskiej edycji maratonu programowania zapraszamy każdego, kto chce przekonać się na czym polega LegalTech, jak nowe technologie mogą pomóc prawnikom. Warto, by zespoły były interdyscyplinarne, złożone z prawników, programistów, specjalistów rozwoju biznesu, grafików, menedżerów projektu, analityków biznesowych, specjalistów UX oraz innych specjalistów.

Zgłoszenia do konkursu.

 W roku 2018 zwyciężyła aplikację PomagaMY kontaktująca ofiary przemocy domowej z prawnikami. W którym kierunku uczestnicy pójdą tym razem? Dane publiczne, API LEX, nowe technologie takie jak machine learning albo blockchain. To tylko kilka potencjalnych pól do eksploatacji. Już 24 lutego poznamy zwycięzców. 

Więcej informacji na portalu Prawo.pl w sekcji Prawnicy i sądy
Jacek Górski 23.01.19
Zobacz wszystkie materiały pochodzące z: Wolters Kluwer Polska sp. z o.o.
Zapisz się na newsletter
Serwis Pomocy
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE