Strona główna » O firmie » Press » XIII Forum Rynku Zdrowia
A A A
Drukuj

XIII Forum Rynku Zdrowia

19.10.17

Wydawnictwo Wolters Kluwer jest partnerem tegorocznego XIII Forum Rynku Zdrowia, które odbędzie się 23-24 października 2017 r. w Warszawie w hotelu Sheraton.

articleImage: XIII Forum Rynku Zdrowia Własne

Nawet ponad 1000 uczestników można się spodziewać podczas dwudniowej jesiennej debaty publicznej dotyczącej różnych aspektów ochrony zdrowia. Jej organizatorem jest Grupa PTWP SA (Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości) z Katowic specjalizująca się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej. Będą wśród nich wybitne postacie medycyny, przedstawiciele administracji państwowej i samorządowej, parlamentarzyści, menedżerowie podmiotów leczniczych, eksperci oraz lekarze wielu specjalizacji zainteresowani sektorowymi zmianami w polskiej ochronie zdrowia.

Dzień pierwszy rozpocznie się od debaty z udziałem polityków, ekspertów i menedżerów na temat najważniejszych zmian w opiece zdrowotnej. A następnie w godzinach 12:00-17:00 odbywać się będzie dziewięć różnorodnych paneli tematycznych:
* Hematoonkologia - kierunki doskonalenia opieki nad pacjentami z nowotworami krwi.
* Od izby przyjęć do wypisu (część I i II).
* Onkologia - wyzwania terapeutyczne i organizacyjne.
* Polskie e-Zdrowie (część I). Od papierowej do cyfrowej medycyny.
* Polskie e-Zdrowie (część II). Digitalizacja placówek medycznych - praktyka, realizacje, wdrożenia.
* Prawo w ochronie zdrowia - wybrane zagadnienia.
* Rynek wyrobów medycznych w Polsce - wybrane zagadnienia.
* Szczepienia w systemie zdrowia publicznego.

W godzinach wieczornych odbędzie się Gala wręczenia wyróżnień "Portrety Polskiej Medycyny".
Nagroda ta przyznawana od 2006 roku przez redakcję miesięcznika i portalu "Rynek Zdrowia" ma na celu docenienie wybitnych lekarzy, menedżerów, osobowości i wydarzeń w branży medycznej. W poprzednich latach wyróżnienia te trafiły m.in. do Fundacji na rzecz Wspierania Rozwoju Polskiej Farmacji i Medycyny; zespołu Chirurgii Rekonstrukcyjnej i Mikronaczyniowej w Centrum Onkologii – Instytut w Gliwicach; Polsko-Amerykańskiej Kliniki Serca, American Heart of Poland S.A.; prof. Marii Siemionow, mikrochirurga z Cleveland Clinic w USA; małżeństwa - Barbary i Jerzego Stuhrów; Bożeny Walter oraz Ewy Błaszczyk-Janczarskiej, Prezesa Zarządu Fundacji "Akogo?"

Drugi dzień przyniesie już wyłącznie spotkania tematyczne (a będzie ich dokładnie 11):
* Choroby płuc - nie traćmy tchu.
* Dialog społeczny w ochronie zdrowia.
* Genetyczne choroby ultrarzadkie - czy potrafimy wygrać walkę z czasem?
* Koordynowana opieka zdrowotna.
* Polityka lekowa - czas na strategię.
* Polska kardiologia - sukcesy i kilka pytań.
* Przemysł farmaceutyczny w Polsce.
* Rehabilitacja, czyli nie marnujmy efektów terapii.
* Szpital na miarę XXI wieku - poza-cenowe kryteria wyboru ofert i polityka compliance.
* Telemedycyna - czy wykorzystujemy jej potencjał?
* Za czym kolejka ta stoi? Dostępność świadczeń opieki zdrowotnej w Polsce.

Wolters Kluwer Polska SA weźmie udział w poniedziałek (pierwszego dnia) w godzinach 12.00-13.20 w spotkaniu na temat wybranych zagadnień dotyczących prawa w ochronie zdrowia. Zapowiada się ciekawa dyskusja odnośnie oceny legislacji – jakości stanowionego prawa w polskiej ochronie zdrowia; aspektów prawnych dotyczących bezpieczeństwa placówki, personelu, pacjentów; możliwych rozwiązanń w zakresie ubezpieczenia szpitali od zdarzeń medycznych; odpowiedzialności karnej i cywilnej personelu medycznego; prawa pracy i medycyny oraz planowanych zmian dotyczących systemu rozpatrywania roszczeń pacjentów. Firmę reprezentować będzie Piotr Welenc, zastępca dyrektora, Regulatory Software&Compliance ds. rozwoju rynku GRC, Wolters Kluwer Polska SA.

Tego samego dnia uczestnicy Forum będą mogli spotkać się również w Salonie VIP przygotowanym wspólnie przez Wolters Kluwer Polska SA i Suprabrokers SA, gdzie będą mogli kontynuować rozmowy w zakresie jakości w ochronie zdrowia i zarządzania ryzykiem w szpitalach. Początek spotkania - godz. 19:00. 

Jacek Górski 19.10.17
Zobacz wszystkie materiały pochodzące z: zewnętrzne
Zapisz się na newsletter
Serwis Pomocy
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE