Strona główna » O firmie » Press » XV Samorządowe Forum Kapitału i Finansów: przedstawiciele administracji i biznesu spotkali się w Katowicach
A A A
Drukuj

XV Samorządowe Forum Kapitału i Finansów: przedstawiciele administracji i biznesu spotkali się w Katowicach

06.10.17

Samorządowe Forum Kapitału i Finansów łączy najbardziej wpływowych przedstawicieli administracji samorządowej i publicznej oraz biznesu i finansów w dyskusjach na temat gospodarki, rozwoju, trendów, innowacji oraz infrastruktury. Wolters Kluwer Polska był Partnerem tegorocznej, jubileuszowej edycji Forum i brał aktywny udział w blokach programowych dedykowanych dla: samorządów i przedstawicieli władz samorządowych odpowiedzialnych za realizację zadań związanych z ochroną zdrowia oraz menadżerów zarządzających podmiotami leczniczymi.

articleImage: XV Samorządowe Forum Kapitału i Finansów: przedstawiciele administracji i biznesu spotkali się w Katowicach fot. Thinkstock


XV Jubileuszowa edycja Samorządowego Forum Kapitału i Finansów

Ponad 1300 uczestników: liderów samorządów terytorialnych, skarbników, sekretarzy, radnych, ekspertów i praktyków, przedstawicieli administracji państwowej, świata biznesu oraz organizacji pozarządowych spotkało się już po raz trzeci w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.

W programie Forum podczas 2 dni spotkań przewidziano 90 paneli i debat oraz 500 wystąpień podczas 15 równoległych konferencji tematycznych, między innymi jak: „Kongres Skarbników Polskich Samorządów”, „Zjazd Sekretarzy”, „Forum Przewodniczących Rad”, „Miasto Przyszłości”, „Majątek komunalny – finansowanie i zarządzanie”, „Samorządowe Forum Zdrowia”, „Reforma Oświaty a samorząd”, „Audyt wewnętrzny w JST”.

Wolters Kluwer Polska partnerem jubileuszowej edycji Forum

Wolters Kluwer Polska był Partnerem tegorocznej, jubileuszowej edycji Forum i brał aktywny udział w blokach programowych dedykowanych dla: samorządów (Zjazd Sekretarzy) i przedstawicieli władz samorządowych odpowiedzialnych za realizację zadań związanych z ochroną zdrowia oraz menadżerów zarządzających podmiotami leczniczymi (Samorządowe Forum Zdrowia).

Pomoc na każdym etapie wprowadzania zmian legislacyjnych w urzędzie

Podczas Zjazdu Sekretarzy poruszono zagadnienia dotyczące kompleksowych rozwiązań systemowych, w odpowiedzi na konieczność optymalizacji procesów i profesjonalizacji kadr w Urzędzie. W swoim wystąpieniu Pani Magdalena Sowula – Product Manager, omówiła zintegrowane rozwiązania Wolters Kluwer Polska, które pomagają samorządom „przejść” przez każdy etap wprowadzania zmian legislacyjnych w życie. Szczegółowa relacja wkrótce na samorząd.LEX.pl


Jak zapewnić jakość opieki i zarządzać ryzykiem w szpitalu?

W ramach Samorządowego Forum Zdrowia przedstawiciele Wolters Kluwer Polska zostali zaproszeni do panelu: „Jak zapewnić jakość opieki i zarządzać ryzykiem w szpitalu?”.

Moderatorem sesji był Pan Robert Mołdach – Prezes Instytutu Zdrowia i Demokracji. W ramach dyskusji i wystąpień podkreślano wielokrotnie, że zarządzanie jakością opieki zdrowotnej, ograniczanie ryzyka klinicznego, mechanizmy finansowe promujące efektywność kliniczną i bezpieczeństwo pacjenta od wielu lat pozostają jednym z najistotniejszych wyzwań systemu opieki zdrowotnej. Zastanawiano się, czy z perspektywy samorządowych organów założycielskich narzędzia, jakie wprowadzi projektowana ustawa o jakości w ochronie zdrowia i bezpieczeństwie pacjenta odpowiadają oczekiwaniom oraz jakie inne działania powinny zostać podjęte, aby skutecznie realizować cele zdrowotne w zakresie jakości i ryzyka klinicznego. Pan Piotr Welenc - Dyrektor rozwoju rynku Governance, Risk & Compliance, Wolters Kluwer Polska, przedstawił system Progmedica- rozwiązanie wspierające jakość i zarządzanie ryzykiem w ochronie zdrowia oraz zapewniające stałe badanie zgodności działalności podmiotów leczniczych z przepisami prawa.
Dodatkowe informacje:  
Progmedica informatyzuje proces zarządzania zgodnością, Zdrowie.abc.com.pl,
www.progmedica.com.pl

Ukoronowaniem pierwszego dnia Forum była, jak co roku, Gala Inwestorów Samorządowych, podczas której wyłoniono laureatów rankingów WSPÓLNOTY: „Wydatki inwestycyjne samorządów” oraz „Wydatki JST na ochronę zdrowia”. Wieczór uświetnił koncert Varius Manx & Kasia Stankiewicz.

 

06.10.17
Zapisz się na newsletter
Serwis Pomocy