Strona główna » O firmie » Press » Zespół z Polski zwyciężył w Global Legal Hackathon
A A A
Drukuj

Zespół z Polski zwyciężył w Global Legal Hackathon

07.05.19

12 zespołów prezentowało swoje oryginalne rozwiązania prawnicze podczas finałowej gali konkursu Global Legal Hackathon w Nowym Jorku. Wśród nich byli Polacy, którzy swoją aplikacją ineliLex podbili serca międzynarodowego jury i stanęli na podium.

articleImage: Zespół z Polski zwyciężył w Global Legal Hackathon Źródło: wewnętrzne.

4 maja, podczas gali finałowej Global Legal Hackathon w Nowym Jorku swoje nowoczesne rozwiązania dla prawników przed międzynarodowym jury zademonstrowało 12 zespołów. Wygrały trzy z Europy: Niemiec, Polski i Rumunii. Zespół z Polski trafił na podium po raz pierwszy. Polacy podbili serca jurorów aplikacją inteliLex, która ułatwia prawnikom pisanie umów. Pozwala w ciągu kilku sekund znaleźć klauzule, które już wcześniej i zaimplementować je do tworzonego właśnie dokumentu.

Global Legal Hackathon to międzynarodowy konkurs dla tych, którzy potrafią połączyć prawo z nowoczesnymi technologiami. Najpierw przez trzy dni w ponad 40 miastach na całym świecie prawnicy i informatycy spotkają się, by stworzyć nowoczesne rozwiązanie dla branży prawniczej. W tym roku krajowe maratony prawniczego programowania odbyły się w dniach 22-24 lutego. Do nowojorskiego finału trafiają tylko wybrani przez jury zwycięzcy poszczególnych edycji.

Organizatorem i sponsorem Global Legal Hackathon jest Wolters Kluwer.

Czytaj więcej na Prawo.pl:
O finale Global Legal Hackathon w Nowym Jorku
O warszawskiej edycji Global Legal Hackaton

Jacek Górski 07.05.19
Zobacz wszystkie materiały pochodzące z: Wolters Kluwer Polska sp. z o.o.
Zapisz się na newsletter
Serwis Pomocy
Polecamy:
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE