Strona główna » Społeczność » WK Przewodnik » Ilustrowane prawo autorskie [Książka tygodnia]
A A A
Drukuj

Ilustrowane prawo autorskie [Książka tygodnia]

19.10.18

Ukazał się właśnie swoisty przewodnik po współczesnym prawie autorskim. W sposób przystępny prezentuje podstawowe instytucje polskiego prawa autorskiego, uwzględniając przy tym prawo Unii Europejskiej. Ale równocześnie - dla zainteresowanych - w wyodrębnionych częściach w poszczególnych rozdziałach omówiono też bardziej złożoną problematykę prawną.

articleImage: Ilustrowane prawo autorskie [Książka tygodnia] Źródło: wewnętrzne.

Układ opracowania, dobór problematyki, sposób referowania problemów prawnych i wykorzystane ilustracje powodują, że publikacja Ryszarda Markiewicza różni się od innych dotykających tej tematyki. Książka zawiera obszerny materiał ilustracyjny – co nie jest typowe w tego rodzaju publikacjach. Ten zabieg umożliwia zrozumienie wielu podstawowych problemów autorskich, śledzenie rozumowań prawniczych i własną ocenę czytelnika co do ich trafności. Powinno to łatwić także zapamiętanie przedstawianych zagadnień i uatrakcyjnić lekturę.

Aby zaintrygować czytelników zawartością omawianej nowości - wystarczy wskazać kilka punktów i podpunktów ze spisu treści. Pomysł jako utwór. Wytwory sztucznej inteligencji. Utwory nauczyciela akademickiego według ustawy - Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce. Liternictwo – logo "Solidarności". Zagadnienie sporne: materiał urzędowy jako utwór. Zagadnienie sporne – fotografia wykorzystana w utworze plastycznym. "Standardowe" utwory pracownicze. Utwory "studenckie".

Książka może zainteresować zarówno studentów, wydawców, dziennikarzy, twórców reklam, producentów filmowych i telewizyjnych, jak i osoby zawodowo zajmujące się prawem autorskim.

 

W tym miejscu warto przypomninec, że we wrześniu 2017 roku w cyklu książka tygodnia anonsowaliśmy Prawo autorskie i prawa pokrewne napisane wspólnie przez Janusz Bartę i Ryszarda Markiewicza.

Jacek Górski 19.10.18
Zobacz wszystkie materiały pochodzące z: Zespół księgarni Profinfo
Zapisz się na newsletter
Serwis Pomocy
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE